Tek Hedefleri Erdoğan'ı Devirmek!

Almanya'da toplanan terör destekçileri Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kin kustu: Tek hedefimiz Erdoğan'ı indirmek!

Tek Hedefleri Erdoğan'ı Devirmek!

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa 3. Genel toplantısı 25-26-27 Mart 2016'da Almanya'da gerçekleşti. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelen 100'e yakın partilinin yanı HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve birçok STK temsilcisi katıldı.

PKK'YA TEK LAF ETMEDİLER

Avrupa, Ortadoğu ve Türkiye'deki gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda SYKP'nin Avrupa'daki örgütsel durumu ve hedefleri de konuşuldu. Toplantıda Kürt halkını evlerinden eden, okul, hastane yakan terör örgütü PKK'ya tek laf edilmedi. İlçeleri yaşanmaz hale getiren halkı göçe zorlayan terör örgütüne destek olan Kürk'çü devleti katliam yapmakla suçladı.

DEVLETİ SUÇLADILAR

‘Türkiye'de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) eliyle kirli ve kanlı bir savaş yürütüldüğü' suçlamasının yapıldığı toplantıda , “Kürt halkı bu hamle karşısında Erdoğan ve AK Parti rejimine karşı mücadele ortaklığında hiçbir tereddüt oluşturmayacaktır. Erdoğan ve AK Parti rejimin TSK ve Sermayeyle ele ele vererek geliştirdiği savaş, ülkenin batısında da faşizme doğru atılan adımları sıklaştırmış ve güçlendirmiştir. Direniş Sur'da, Cizre'de, Nusaybin'de namlularla diz çöktürülmek istenmiştir” açıklaması ile hükümeti suçlayan SYKP üyeleri PKK terörünü görmezden geldi.

HEDEF ERDOĞAN'I DEVİRMEK

SYKP'nin hedefinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vardı. Terör örgütleri ile birleşen HDP ve uzantıları, Erdoğan'ı devirmek için terörü kullandıklarını itiraf ettiler. Toplantıda, “Ortadoğu'daki bu siyasi tabloda kritik bir denge odağı olarak kendini konumlandırmayı başaran Erdoğan'ın dengesini bozmak, onu geriletmek ve siyaset alanından tasfiye etmek tüm sorunları ortadan kaldırmayacak olsa da yeni ve ezilenlerin, emekçilerin lehine dizilişlerin oluşmasına imkan tanıyacaktır”denildi.

YENİ PLAN "ERDOĞAN YARGILANSIN" MİTİNGİ

Almanya'da toplanan sosyalist örgütler “Erdoğan Yargılansın” mitingi düzenleyeceklerini kararlaştırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER