Talimat Erdoğan Geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın talimatıyla yıllardır süren gelenek değişti.

Talimat Erdoğan Geldi!

Türkiye'de hükümet kurulduktan sonra Başbakan ve Dışişleri  Bakanının ilk ziyaretleri KKTC ve Azerbaycan'a yapılıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğanve Başbakan Yıldırım'ın talimatıyla yıllardır süren gelenek değişti. Türkiye ilk ziyaretini Libya'ya yaptı.

ÇAVUŞOĞLU: GURUR DUYUYORUM

Libya’ya ziyareti çerçevesinde Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı  Fayiz es-Sirac ile Ebu Sitta Askeri Deniz Üssü’nde yapılan görüşmenin ardından  düzenlenen basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu, "65’inci hükümetin  kurulmasından sonraki ilk ziyaretimi Libya’ya yapmaktan gurur duyuyorum." dedi.

ERDOĞAN VE YILDIRIM TALİMAT VERDİ

Çavuşoğlu, Türkiye'de hükümet kurulduktan sonra Başbakan ve Dışişleri  Bakanının ilk ziyaretlerinin KKTC ve Azerbaycan'a yapıldığına dikkati çekerek,  "Bu sefer Cumhurbaşkanı ve Başbakanımızın talimatıyla geleneğimizi değiştirdik ve  ilk ziyaretimizi Libya’ya yapıyoruz." dedi.  

UMH Başbakanı Sirac ve  Başkanlık Konseyi üyeleriyle görüşmeler yaptığını dile getiren Çavuşoğlu,  "Suheyrat’taki anlaşma sonrasında kurulan Libya’nın yeni yönetimine desteğimizi  tam olarak veriyoruz." diye konuştu.   Çavuşoğlu, hükümetin Trablus’a  taşınmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, bu hükümeti ilk resmi  ziyaret eden ülkenin Türkiye olduğunu ve Özel Temsilci Emrullah İşler’in de gelen  heyette bulunduğunu hatırlattı.   Libya’nın yeniden inşası için  Türkiye’nin çalışacağını söyleyen Çavuşoğlu, "Başta enerji, yol ve havaalanları  olmak üzere tüm ihtiyaçların karşılanması konusunda Türkiye ve Türk firmaları  önemli rol oynayacaktır." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER