Sinan Oğan'dan Mahkeme Kararına İlk Yorum

MHP'li Sinan Oğan, Yargıtay'ın bugün verdiği parti üyeliğine dönüş kararını değerlendirdi

Sinan Oğan'dan Mahkeme Kararına İlk Yorum

Oğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, genel merkezden gelen ve kendisinin parti üyesi olamadığı yönündeki açıklamaların "algı operasyonu" olduğunun Yargıtay tarafından da tescillendiğini bildirdi.

Yargıtay 18. Hukuk Dairesinin kararında, Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesinin kararının kesin nitelik taşıdığı ve temyiz edilemeyeceğinin belirtildiğine işaret eden Oğan, daha önce yaptığı açıklamalarda da bu konunun altını defalarca çizdiğini anımsattı.

GENEL MERKEZ'İN İDDİALARI BOŞA ÇIKTI

Genel merkezin, en başta mahkeme kararına itiraz etmemesi gerektiğini vurgulayan Oğan, şunları kaydetti:

"En başından beri ben Türk adaletine güvendiğimi ifade ettim, yine ifade ediyorum. Yargıya müdahalelerin bu kadar artmaya başladığı bir dönemde dahi, 'ben yargıya güveniyorum' dedim ve yargı da hukukun yanında, doğrunun yanında oldu. Ben bu anlamda kararın yargı açısından da şahsım ve parti camiamız adına da hayırlı olmasını diliyorum. Bu karar çıkmasaydı da benim üyeliğimle ilgili herhangi bir sorun yoktu. Bu sadece genel merkezin iddialarının arkasının boş olduğunu ortaya koydu. Bu karardan önce de bizim üyeliğimizle ilgili bir sorun yoktu.Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına elimdeki mahkeme kararıyla başvurup üyeliğimi tasdik ettirebilirdim ancak bir süre beklemeyi uygun görmüştük, dolayısıyla da uygun bir zamanda başvurup üyeliğimizi tasdik ettireceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER