Özhaseki cevap verdi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, CHP’li Gürsel Tekin’in iddialarına cevap verdi.

Özhaseki cevap verdi!

İşte Mehmet Özhaseki, Tekin'in iddialarına verdiği cevap metni:

Sayın Gürsel Tekin bugün Kayseri'de şahsımı hedef alan bir basın açıklaması yapmış. Ben de basın müşavirliğim vasıtası ile konudan haberdar oldum.

Aynı konu hakkında dün yine bir bilgi tarafıma ulaştığında arkadaşlarımdan bu konu hakkında araştırma yapmalarını istemiştim. Bana ulaşan bilgiler ışığında iddia edildiği gibi her hangi bir çevreye zararlı atığa rastlanılmadığı tespiti aktarıldı. Daha önce yapılan rutin denetimlerde ilgili firmanın çevreye zararlı bir atığının olmadığı görülmüştü. Şikayet sonrasında yapılan denetimlerde de çevreye zararlı bir atığın olmadığı bir kez daha tespit olunmuştur. 2010 yılından itibaren bu denetimler yetkililer tarafından yapılmaktadır. Şikayet edilen mahalde yapılan incelemeler kamera kaydına da alınmıştır. Kaldı ki bahsi geçen firmanın üretim prosüsünde zararlı atık içeren her hangi bir çıktının olmadığı bilgisi de kesindir. Dahası üretim çıktılarının tamamı geri dönüşümlü malzemelerden oluşmaktadır.

Yapılan tespitler ışığında, vurgulayarak bir kez daha söylemek gerekirse;

1 - Bu tesiste herhangi bir kimyasal işlem olmadığı için zehirli atık çıkmamaktadır.

2 - Zehirli kükürt ise asla yoktur.

3 - Üretim çıktılarından briket yapılmaktadır. Asla zehirli bir atık çıkmamaktadır.

4 - Yüzde yüz geri dönüşümlü bir tesistir.

Bunlarla ilgili her türlü belgeyi arkadaşlarımız kamuoyu ile paylaşacaklar. Bugün bütün basın mensuplarına çevreye zararlı atık yapıldığı iddia edilen yerde inceleme gezisi yaptırılacaktır. Aslında aynı bilgiler bu konuyu haber yapmak isteyen yerel gazete yetkilisine de basın müşavirliğimiz tarafından ulaştırılmıştır. Buna rağmen tamamen maksatlı bir şekilde tek taraflı iddia ve iftiralar içeren bir anlayışa karşı biz de hukuki haklarımızı korumak durumundayız.

Çevre hassasiyetimiz herkes tarafından bilinmektedir. Ben arkadaşlarımıza konuyu bir kez daha araştırmaları talimatını verdim. Şayet bir sorun varsa gereği neyse harfiyen yapılacaktır. Bu konuda asla tavizimiz olmaz. Ancak yalan ve iftira üzerinden şahsım yıpratılmak isteniyor ise buna sessiz kalmamızı kimse beklemesin. Hukuk çerçevesinde haklarımızı sonuna kadar savunuruz.

Ben adı geçen şirketin ne genel müdürü ne de yöneticisiyim. Babamdan miras kalan yüzde 3,3’lük bir hissem var. Ve şayet zehirli bir atık ile çevre kirletilmiş ise buradan ilan ediyorum ki; yüzde 3.3 olan hissemi CHP’nin gösterdiği yere bağışlayacağım. CHP daha önce Kayseri'de yine şahsıma yönelik bir iftira kampanyası yapmıştı. Vatandaşa dağıttığımız sucuk ikramı bu iftiraların bedeli olarak CHP'den çıkmıştı. Galiba tarih tekrar tekerrür edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER