Osman Boyraz'dan CHP'li Vekile Tokat Gibi Yanıt

AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Yavuz Sultan Selim'e hakaret eden CHP'li vekile tokat gibi bir cevapla yanıt verdi

Osman Boyraz'dan CHP'li Vekile Tokat Gibi Yanıt

Yavuz Sultan Selim'e hakaret ederek üzerine ilgi çektiğini iddaa edip Alevi-Sünni tartışması çıkarmaya çalışan CHP'li vekil Eren Erdem'e AK Parti'den çok tokat gibi tepki geldi.

CHP hakkında "Siyasi partiden ziyade, kaos komisyonculuğu yapan bir işletme pozisyonunu almıştır" töngörüsünde bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Eren Erdem'i ise "Bulduğu her fırsat ve her kürsüde ideolojilerin tükürük hokkasında ıslattığı kirli diliyle milletin tarihine ve değerlerine küfreden, mezar taşlarımızdan intikam almaya çalışan bu zatın, bırakın  milletin iradesine vekalet etmesini; herhangi bir sivil toplum örgütünde temsil makamında dahi olması büyük sakıncadır. Sakıncadır çünkü, insana ve ötekine karşı zerre sorumluluk hissetmeyen , işgal ettiği her mevzide, sahibinin sesi hüviyetiyle kaos ve tefrikaya memur bir provokatör olduğu aşikardır" şeklinde tanımladı.

Boyraz şunları söyledi:

Siyaset, herhangi bir grup, zümre, mezhep veya etnisiteninsözcülüğü olmadığı gibi; kendinden olana menfaat sağlamak için başkalarına ve insanlığa karşı hiçbir sorumluluk hissetmeden yapılan şovenist, muhteris bir yürüyüşün adı da değildir. Toplumsal alanının değerler alanı haline gelebilmesi ve bu alanda insanın inşa edebilmesi için bütüncül ve ontolojik bir sistem şuuruyla yapılan faaliyetin adıdır.

Bu anlamda bir evsaf  ihbar etmeden siyaset yaptığını zannedenler, değerler alanı olarak tanzimle mükellef olduğumuz toplumsal alanı kaos ve çatışma meydanı haline getirme davasındadırlar.

İnsana karşı hiçbir sorumluluk hissetmeden kendi “Çer direğine” sarılıp öteki obayı itham eden ve ötekine küfreden anlayış; siyasi bir anlayış değil ‘buçuk’ bir anlayıştır.

Eren Erdem gibiler vesilesi ile bu anlayışı siyaset kürsüsüne taşıyanlar  siyasi  partiden ziyade, kaos komisyonculuğu yapan bir işletme pozisyonunu almıştır.

Bulduğu her fırsat ve her kürsüde ideolojilerin tükürük hokkasında ıslattığı kirli diliyle milletin tarihine ve değerlerine küfreden, mezar taşlarımızdan intikam almaya çalışan bu zatın, bırakın  milletin iradesine vekalet etmesini; herhangi bir sivil toplum örgütünde temsil makamında dahi olması büyük sakıncadır. Sakıncadır çünkü, insana ve ötekine karşı zerre sorumluluk hissetmeyen , işgal ettiği her mevzide, sahibinin sesi hüviyetiyle kaos ve tefrikaya memur bir provokatör olduğu aşikardır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER