'Onlar bizim şerefimiz'

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, çatışmalarda yaralanarak tedavi görev gazilerle bir araya geldi. Usta, “Bu vatan uğruna şehit ve gazi olanlar bizim şerefimiz ve namusumuzdur” dedi

'Onlar bizim şerefimiz'

MHP 26. Dönem Samsun Milletvekili Adayı İbrahim Yılmaz öncülüğünde tedavi gören gaziler için kahvaltı programı düzenlendi. Yılmaz’ın düzenlediği kahvaltı programına Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde terörle mücadele ederken katıldıkları çatışmada yaralanan gaziler ile MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta katıldı.

TERÖRLE MÜCADELEYE TAM DESTEK

Terörle mücadeleye her zaman MHP olarak destek verdiklerini ve yapılan mücadelenin dur durak veremeden devam etmesi gerektiğini kaydeden Usta, “Türkiye’nin uzun yıllardır süren terör belasından kurtulması şart oldu. Biz siyasilerin görevi de bu mücadeleyi sürdüren askerlerimize sınırsız destek vermektir. Onların arkasında durduğumuzda ve onlara gereken desteği verdiğimizde kısa sürede başarıya ulaşacağımızı umuyorum” diye belirtti.

SONUNA KADAR MÜCADELE

Usta, “Özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde çatışmalar devam ederken hain terör örgütü bölge halkını da tehditle kendine kalkan olarak kullanmaya çalışıyor. Buna izin vermeyen güvenlik güçlerimiz ise hainlerin planlarını bozmak için gece gündüz çalışıyor. Katıldıkları çatışmada şehit olanlar ve yaralanarak gazi olanlar bizim hem namusumuz hem de şerefimizdir. Onların kanını yerde bırakmadan vatan toprağını korumak için mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir” diye kaydetti.

MORAL VE MOTİVASYON SAĞLANDI

Gazi olan vatan evlatlarının her zaman moral ve motivasyona ihtiyacı olduğunu ifade eden MHP 26. Dönem Samsun Milletvekili Adayı İbrahim Yılmaz ise, “Kahvaltıda bir araya geldiğimiz yiğitler, kendi menfaatleri için değil vatan toprağı için kendilerini ateşe attı. Bu yiğitlerin her zaman yanında olduğumuz kesinlikle unutulmamalıdır” diye konuştu. Usta ve Yılmaz gazilerle teker teker ilgilenerek onların tedavi süreçleri hakkında bilgi aldılar.

 

Sezer SEZER

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER