MHP'den Parti Kapatılmasına 'Yeşil Işık'

MHP Genel Sekreteri Büyükataman, "Terörle organik bağı ve eylem birliği olan siyasi partiler hakkında parti kapatma da dahil her seçenek masaya konulmalıdır" dedi

MHP'den Parti Kapatılmasına 'Yeşil Işık'
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Terörle organik bağı ve eylem birliği olan ve terörü bölücü amaçlar için bir vasıta olarak gören siyasi partiler hakkında, hukuk ve Meclis gereğini yapmalıdır. Parti kapatma da dahil her seçenek masaya konulmalıdır" dedi.

Büyükataman, yaptığı açıklamada, Anayasa'nın çizdiği sınırlardan taşan, kuruluş ilkelerini inkar eden, Cumhuriyet'in varlığına kast etmiş "kibir ve küstahlık yuvalarının", Türkiye'nin uçuruma yuvarlanması için ellerinden gelen gayreti gösterdiğini söyledi.

Adı terörle anılan HDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda "vatan ve millet söz konusu olduğunda canını vermekten sakınmayacak MHP'lilerin, tamamının kaldırılması yönünde oy kullanacağını" vurgulayan Büyükataman, şu ifadeleri kullandı:

"HDP'nin bir eş başkanının Diyarbakır Sur'da, bölge halkını yürüyüşe teşviki, aslında bir isyan çağrısı, bir ihanet kalkışmasıdır.
Yasa ve Anayasa muhaliflerinin, tıpkı 6-8 Ekim olaylarında olduğu gibi, yeni bir iç kargaşa çığırtkanlığına soyunması, çılgınlık olduğu kadar rezalet ve namertliktir.

Parti kapatma

MHP Genel Sekreteri Büyükataman, teröre bulaşan partilerin kapatılması gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti:

"Terörle organik bağı ve eylem birliği olan ve terörü bölücü amaçlar için bir vasıta olarak gören siyasi partiler hakkında, hukuk ve Meclis gereğini yapmalıdır. Parti kapatma da dahil her seçenek masaya koyulmalıdır."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER