Kurultayın Yapılacağı Yeri Açıkladı

Yargıtay tarafından yapılmasına onay çıkan MHP Tüzük Kurultayı'nın yeri belli oldu

Kurultayın Yapılacağı Yeri Açıkladı

Muahlif aday  Sinan Oğan 'Bize barikat kurdukları yerde kurultayı yapacağız.' sözleriyle Tüzük Kurultayı'nın Büyük  Ankara Oteli'nde yapılacağını söyledi.

OTEL ÖNÜNE BARİKAT KURULMUŞTU

Hatırlanacağı gibi MHP'de muhalifler  Ankara 2'nci İcra Hukuk Mahkemesi'nin  Gemerek Asliye Hukuk Mahkemesi'nin kararını iptal etmesi üzerine 16 Mayıs günü Büyük  Ankara Oteli'nde kurultay yapma kararı almış. Ancak muhalif aday ve delegelerin önüne polis tarafından barikat çekilerek otele ulaşmaları engellenmişti.

 

'BARİKAT KURDUKLARI YERDE KURULTAYI YAPACAĞIZ'

Adapazarı'na gelen MHP Genel Başkan Adayı  Sinan Oğan, TEM Otoyolu çıkışındapartililer tarafından karşılandı. Burada bir düğün salonunda partililere seslenen Oğan,MHP Genel Başkanı'nın 10 Temmuz'da seçimli kurultaya gidileceğini ilan ettiğini belirterek, "Bu MHP için bir dönüm noktasıdır. Biz parti içinde, parti içi demokrasi mücadelesi başlattık. Ülkücü ülkücünün kardeşidir üslubu çerçevesinde kurultayı yapacağız. Tüzüğümüzün 67. fıkrasının ikinci maddesine göre bizim önce tüzüğümüzü değiştirmemiz lazım.  Yargıtay da adaletli bir karar verdi. Genel başkanımız 'ülkücüler kurultay istiyor' sözüne ikna olmuş oldu. Bizim tüzüğümüze göre kurultayımızı olağan üstü şekilde gerçekleştirmemiz mümkün değildir. Tüzüğümüzü değiştirmemiz için arkadaşlarımız mahkeme kararıyla çalışmalara başlamıştır. Muhtemelen Pazartesi günü çağrı heyeti üyelerimiz bir araya gelecektir ve kurultayın tarihini açıklayacaklardır. Hareketimizi de mahkemelerden kurtarmamız lazım. Bize yakışır bir olgunlukta kurultaylarımızı gerçekleştirmemiz lazım. Bunun için 2 kurultay yapma zorunluluğumuz vardır. Önümüzde demir bariyerleri çektikleri yerde inşallah kurultaylarımızı gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER