Kurtulmuş: Kirli Bir Propaganda Yapılıyor

Erdoğan'ın Obama ile görüşüp görüşmeyeceği tartışmalarına Numan Kurtulmuş'tan tepki

Kurtulmuş: Kirli Bir Propaganda Yapılıyor

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her ABD'yi ziyaretinde ABD Başkanı Barack Obama ile görüşüp, görüşmeyeceği söylentilerini eleştirdi.

TGRT Haber'de soruları yanıtlayan Kurtulmuş, şunları söyledi:

"Bu sözler şu aslında, 'Tayyip Erdoğan önemsiz bir adamdır' propagandasını yapmak için bunları yapıyorlar. Hayır, Tayyip Erdoğan bir dünya lideridir, Türkiye'nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanıdır, Türkiye'nin lideridir ve bu çerçevede gittiği her yerde itibar görür. Tayyip Erdoğan'ın siyasi gücü ya da Türkiye'nin siyasi olarak itibar görüp, görmemesi falanca ülkenin liderinin hangi sıklıkla görüştüğüyle alakalı değildir ama bizdeki bu beylerin zihni ters çalıştığı için isterler ki Türkiye hiçbir yere gitmesin, Türkiye'ye de kimse gelmesin.

"KİRLİ, PASAKLI BİR PAZARLIĞIN İÇİNDE OLMAYIZ"

Yeni anayasaya ilişkin Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Diğer partilerle uzlaşarak, yeni bir anayasa taslağını Meclis'e göndermeyi ilk hedef olarak kabul ederiz. Bunun için de samimi olarak diyolaga açık olduğumuzu bir kere daha ifade etmek isterim ancak bunu diğer partilerle müşterek olarak yapamayacaksak o zaman kendi anayasa taslağımızı parlamentoya sunarız, inşallah 367'yi buluruz, bulamazsak 330'u buluruz ve millete gideriz. Anayasa konusunda kimseyle kirli, pasaklı, kapalı bir pazarlığın içerisinde asla olmayız. Çünkü anayasa AK Parti'nin anayasası değil, milletin anayasası olacak."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER