Kılıçdaroğlu'ndan danışmanı hakkında ilk açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ'den gözaltına alınan danışmanıyla ilgili ilk yorumu yaptı.

Kılıçdaroğlu'ndan danışmanı hakkında ilk açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ soruşturması kapsamında danışmanının gözaltına alınmasına ilişkin, "Kendisinin herhangi bir suçu var mıdır yok mudur, o konuyu bilmiyoruz. Herkes gidecek ifadesini verecek, ne gerekiyorsa yapılacak" dedi.

Babası vefat eden CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'ya taziye ziyaretinde bulunmak için Diyarbakır'a giden Kılıçdaroğlu'nu havalimanında partililer karşıladı.

Merkez Bağlar ilçesindeki Liceliler Yas Evi'ne geçen Kılıçdaroğlu, Tanrıkulu'ya başsağlığı diledi.

"KENDİSİ İYİ BİR İLETİŞİMCİ VE ÖĞRETMENDİR"

Bir gazetecinin, "FETÖ soruşturması kapsamında danışmanız ile ilgili gözaltı iddiası var. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, danışmanı Fatih Gürsul'un 'iyi bir iletişimci ve öğretmen' olduğunu belirterek, bu konuda ödüllerinin bulunduğunu aktardı.


"MEDYADA İSMİ GEÇEN 3 ARKADAŞIMIZIN İSMİNİ SAYIN BAŞBAKAN'A VERMİŞTİM"


Gürsul'un danışmanlığı sırasında özellikle mitinglerde, miting öncesi ve sonrası hangi konuların üzerinde duracakları konusunda araştırmalar ve küçük anketler yaptığını anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Kendisinin herhangi bir suçu var mıdır yok mudur, o konuyu bilmiyoruz. Tabi eğer adil bir yargılanma olursa zaten bizim açımızdan bir sorun yok. Herkes gidecek, ifadesini verecek, ne gerekiyorsa yapılacak. Daha önce bu konu medyaya yansıdığında Sayın Başbakan geldiğinde ben medyada ismi geçen 3 arkadaşımızın ismini Sayın Başbakana verdim ve bu konuda daha ayrıntılı bilgi aktarırsanız diye kendisine de aktarmıştım zaten."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER