Kılıçdaroğlu'ndan Binali Yıldırım Yorumu: Adı 'Milyon Ali'

CHP İstanbul İl Örgütü’nün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda gerçekleştirdiği etkinlikte konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Binali Yıldırım için "Şimdi yeni birisi geldi, sicili pek temiz değil. Adı 'Milyon Ali' biliyorsunuz. Serveti ağır düşük profilli biriyle karşı karşıyayız" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Binali Yıldırım Yorumu: Adı 'Milyon Ali'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yoğurtçu Parkı'nda yaptığı konuşmasının satır başları şöyle:

4 Mayıs'ta % 49.5 oy alan bir partinin başkanı Saray'a davet edildi. İstifa dilekçeni ver denildi. Saray darbesi yapıldı.  Saray'dan gelen telkinle bize düşük birisi lazım dediler. Evet düşük profilli birini seçtiler. Ülkeye demokrasiyi getirecek olan sizlersiniz, sizlerin mücadelesi olacaktır.

Serveti ağır düşük profilli biriyle karşı karşıyayız. İlk kez cumhuriyet tarihinde böyle bir olayla karşı karşıyayız. Bunun adı demokrasiye ihanettir.

Düşük profilli, bıyıklı birisini seçtiler. Diyorlar ki 'Yarın bunu kurultay seçecek'. Hani demokrasi Var mı demokrasi Demokratik bir yarış var mı O nedenle bunlar bu ülkeye demokrasiyi asla getiremezler.

Özgürlükçü demokrasi için mücadele edeceğiz, bedel varsa bedelini de ödeyeceğiz

Bedeli kan bile olsa meydanlara özgürce çıkacağız. Eğer bir bedel ödenecekse o bedeli ilk önce ben ödeyeceğim, halkım ve gençler için.

Dördüncü büyük devrimi başlatacağız, özgürlükçü demokrasiyi getireceğiz.

Onların yasakları bize vız gelir, asla takmayacağız boğun eğmeyeceğiz. Diktatörlerin önünde boğun eğer miyiz, diz çöker miyiz?Korkuyu Saray'ın duvarlarına hapsettik. O korksun artık. Hep beraber özgürlük diyeceğiz. Hep beraber aş diyeceğiz, iş diyeceğiz. Hep beraber kardeşçe yaşam diyeceğiz. 

Bu gerçeği biliyorum. Şimdi yeni birisi geldi, sicili pek temiz değil. Adı 'Milyon Ali' biliyorsunuz. Havuz medyasının başındaki adam. Hepsi göreceksiniz tek tek ortaya çıkacak. Biz siyasette ahlak istiyoruz. Şu anda Türkiye'de ahlaki olmayan tek alan var. O da siyaset. Siyaseti hırsızlardan, hırsızlıklardan arındırmalıyız. Siyaset temiz, düzgün insanların işi olmalı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER