Kılıçdaroğlu Yüksek Yargıya Yüklendi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Rize'de çay toplayan yüksek yargı başkanlarına 'Yargıç çay değil delil toplar!' sözleriyle yüklendi

Kılıçdaroğlu Yüksek Yargıya Yüklendi

CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'la  Rize'de çay toplayan yüksek yargı başkanlarına eleştirilerine devam etti.

Açıklamalarını bu sefer  Twitter hesabı üzerinden yapan  Kılıçdaroğlu, 'Yargı, 17-25 Aralık'ın baş aktörünün yanında çay değil delil toplar!' dedi.

İşte  Kılıçdaroğlu'nun o tweet'leri:

"Yargı, 17-25 Aralık'ın baş aktörünün yanında çay değil delil toplar! Bunu yapacak yüreğiniz yoksa daha fazla o koltukları işgal etmeyin! Biz, kuvvetler ayrılığına, bağımsız ve tarafsız yargıya güveniriz. Birilerinin çantası, şakşakçısı olan bu insanların yeri KaçAK Saray'dır."

 

ERDOĞAN: BEN YARGININ CUMHURBAŞKANIYIM

Kılıçdaroğlu'nun çay toplama eleştirisine Erdoğan 'Ben şu an da bir siyasi partinin başkanı değilim. Halkın oyunu alarak seçilen bir cumhurbaşkanıyım. Yargının da yürütmenin de yasamanın da cumhurbaşkanıyım. Böyle bir yaklaşımın içine giren muhalefet, hala siyaseti öğrenememiş. Bunlar ben birine selam versem, niye buna selam verdiler diye soracaklar. Biz yargının başkanları ile bu tür seyahatlari rahatlıkla yaparız. Bunun hiçbir yanlış yönü de yoktur. Ama buna alışacak bunlar. Daha çok kere devlet-millet kaynaşmasını görecekler. Güzel de bir  Rize ziyareti oldu. Bundan önce  Balıkesir'e de yargıtay başkanının davetiyle gittik.' cevabını vermişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER