Kılıçdaroğlu Terör Destekçisi Akademisyenlere Sahip Çıktı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, PKK'ya yönelik operasyonları 'katliam' olarak niteleyen bildiriye imza atan 'sözde' akademisyenlerin tutuklanmasına tepki gösterdi

Kılıçdaroğlu Terör Destekçisi Akademisyenlere Sahip Çıktı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Parti Meclisi'nde yaptığı konuşmada terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları 'katliam' olarak niteleyen bildiriye imza atan 'sözde' akademisyenlere sahip çıktı.

Aydın olarak nitelediği akademisyenlerin tutuklanmasını aklın kabul edeceği bir durum olmadığını ileri süren Kılıçdaroğlu "Düşüncesini açıkladı diye akademisyen hapse mi atılır? Hangi hukuk bunu öngürüyor? Muzaffer Kaya, Esra Mungan, Kıvanç Ersoy üçü de öğretim üyesi. Gözaltı, tutuklama ve hapse atıyoruz. Bu olay demokrasiye vurulan en derin darbedir. Kendinizi artık dünyaya anlatamazsınız Hangi gerekçeyle anlatacaksınız? Beğenmeyebilirsiniz, yalnış diyebilirsiniz" dedi.

Terör destekçisi akademisyenlerin tutuklanmasını 12 Eylül darbe dönemlerinde yaşananlara benzeten Kılıçdaroğlu, medyayı hedef gösterdi.

Terör örgütü propagandası yapmaktan tutuklandılar

"Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" üyeleri hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edilen Boğaziçi Üniversitesinden Esra Mungan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden Kıvanç Ersoy ve Nişantaşı Üniversitesindeki görevine son verilen Muzaffer Kaya, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan tutuklanmıştı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER