Kesinlikle reddediyoruz!

Recep Akdağ, AKPM Türkiye'ye yönelik "siyasi denetim" kararına ilişkin, "Bunları kesinlikle reddediyoruz." dedi.

Kesinlikle reddediyoruz!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AKPM Türkiye'ye yönelik "siyasi denetim" kararına ilişkin, "Bunları kesinlikle reddediyoruz." açıklamasında bulundu.
"3. Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi"ne katılan Akdağ, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. AGİT'in Türkiye'ye yönelik tutumu ile AKPM'nin "siyasi denetim" kararını almış olduğu karara ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine Akdağ, konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: Bu hususta hem Cumhurbaşkanımızın, hem Başbakanımızın, ilgili bakanlarımızın, Dışişlerinin beyanatlarını kamuoyu biliyor. Çok haksız bir davranışla karşı karşıyayız. Ben AGİT temsilcileriyle bir önceki seçimde Erzurum’da görüşmüştüm. O zaman onlara şunu söyledim, 'Siz PKK teröristlerinin doğrudan ya da dolaylı olarak seçime yönelik baskılarıyla ilgili raporlarınıza en ufak bir şey koymuyorsunuz. Bunları görmüyor musunuz yoksa bunlara gözünüzü mü kapatıyorsunuz?’ İki saate yakın konuşmuştuk. Maalesef bu sefer de bunu yaptılar.

YANLI VE KASITLI TAVIRLAR

Türkiye'de eğer geçmiş dönemlerde sandığa, milletin iradesine herhangi bir baskı olmuşsa, bu tek bir şekilde olmuştur. Terörün baskı yapabildiği kırsal bölgelerde veya bazı şehirlerde. Bunun dışında cümle alem, tüm dünya biliyor ki Türkiye’de seçimler, her zaman olduğu gibi bugün de yani 16 Nisan’da da şeffaf bir biçimde yapıldı. Avrupa’nın hiçbir ülkesinde olmayan çok büyük bir katılımla yapıldı. Son derece demokratik, şeffaf, doğru bir seçim geçirdik. Burada Türkiye’ye yönelik bu raporlar, tavırlar yanlı ve kasıtlı tavırlar. Türkiye’yi zora sokmaya yönelik tavırlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER