Karaaslan kabinede yerini alabilecek mi?

AK Parti'de, olağanüstü kongre tarihi belirlendikten sonra, yeni kabinede kimlerin olacağı merak konusu oldu.Çiğdem Karaaslan kabinede yerini alabilecek mi?

Karaaslan kabinede yerini alabilecek mi?

Öğrenilen bilgiye göre, kabine değişikliğinin olağanüstü kongren tarihi olan 21 Mayıs'tan hemen önce yapılmasının planlandığı iddia ediliyor. Yeni görevlendirmede, bakanların başarıları kadar, bölgesel dengelerin de etkiliği olacağı iddialar arasında.

Yine iddiaya göre Başbakan Binali Yıldırım başkanlığındaki yeni kabinede, Dışişleri Bakanlığı'na, halihazırda Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü görevini üstlenen İbrahim Kalın’ın getirilebileceği öne sürülüyor. AK Parti içerisindeki değişen görüşlere göre İbrahim Kalın’ın 2019’a kadar mevcut görevine devam edeceği belirtildi. Kabinede Ekonomiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in kalması durumunda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yerini koruyacağı; Şimşek’in görevden alınması durumunda ise bu görevin Albayrak’a devredileceği öne de iddia ediliyor.

KARAASLAN'IN ADI GEÇİYOR

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bilim ve Sanayi Bakanı Faruk Özlü’nün yerlerini koruyacakları; Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile AB Bakanı Ömer Çelik'in görev yerlerinde kalacakları ya da Başbakan Yardımcısı yapılabilecekleri iddialar arasında. Abdulhamit Gül, Ahmet Aydın, Fatih Şahin, Cevdet Yılmaz, Kasım Gülpınar’ın ismi yeni bakanlar arasında geçerken, kabinede ikinci kadın bakan olarak Radiye Sezer Katırcıoğlu, Genel Başkan Yardımcılarından Çiğdem Karaaslan’ın adı da geçiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şafak BAYRAM
Şafak BAYRAM - 5 yıl Önce

Allah yar ve yardimcisi olsun. Bizlerden aldığı dualar boşa gitmeyecek inşaAllah. Gurur duyarız böyle aktif sevilen ve işbilen birisinin sayın Çiğdem KARAARSLAN'ın kabinede yeralmasi.

SIRADAKİ HABER