Kandil'e Kadar Gireceğiz!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarları 22. kez ağırladı. Erdoğan, "Dokunulmazlıklar meselesini süratle neticelendirmeliyiz. Parlamento bu konuda adımını süratle atmalıdır." Erdoğan, terörle mücadele konusuna da değindi. "İnlerine kadar gireceğiz" dedik. girdik. Bırakın Cudi'yi, Gabar'ı Kandil'e gerekiyorsa güvenlik güçlerimiz Kandil'e kadar gidecektir." dedi.

Kandil'e Kadar Gireceğiz!..

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"BUNUN ADI İKİYÜZLÜLÜKTÜR"

Fransa için hak olan terörle mücadele yöntemleri bize gelince neden hukuk, demokrasi duvarına tosluyor? Bunun adı iki yüzlülüktür. Bizim için artık bu ifadelerin zerre kadar kıymeti yoktur. Yanımızda olan dostumuz, karşımızda olan düşmanımızdır. Bunun bilinmesi lazım. Dert insanı söyletir derler. Bir takım meseleler var ki hiç girmek istemiyorum. Ama sorumluluğum sükut etmeme izin vermiyor.

"DERTLİYİM, YARALIYIM"

Dertliyim, yaralıyım... Meselenin  Tayyip Erdoğan meselesi değil  Türkiyemeselesi olduğunu söyleyenlere Kurtuluş mücadelemizi, tarihimizi tekrar okumalarını öneriyorum.

"KANDİL'E KADAR GİDİN"

Bölmek, parçalamak için boşuna uğraşıyorlar. İnlerinize girdik nereye kaçarsanız kaçın. Askerimiz, korucumuz nereye girerseniz girin sizi çıkartacak. Bırakın  Cudi'yi Gabar'ı,  Kandil'e kadar gidin... Bu şehitlerin bedelini ödeyeceksiniz. Bunun lami cimi yok.

Hizmet etseler başımız canımız üzerine. Buradan para gelecek, onlar bu parayı örgüte... O dönemler geride kaldı.

"TERÖRE KARŞI BİR 'MİLLET KOALİSYONUNA' İHTİYACIMIZ VAR"

Teröre, terör örgütlerine karşı, ülkemize yönelik tüm tehditlere karşı, diğer tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak, oluşturacağımız bir 'millet koalisyonuna' ihtiyacımız vardır.

"BEN ARTIK MEŞRU SİYASİ AKTÖRLER OLARAK GÖRMÜYORUM"

Gelin bu büyük mutabakatı, bu büyük birlikteliği hemen şimdi sağlayalım, canımıza ve istikbalimize kast edenlerin üzerine hep birlikte gidelim. Terör örgütünün yan kolu olarak faaliyet gösteren partinin mensuplarını ben artık meşru siyasi aktörler olarak görmüyorum, kusura bakmasınlar. Dolayısıyla bu çağrım onlara değil diğer partileridir.

Siz bu devletin iş makinelerini nasıl olur da güvenlik güçleri oraya girmesin diye kanallar açmak için kullanırsınız? Bunların belediyecilik yaptığı yerlerde, oradaki Kürt kardeşlerimize yaptıkları bir hizmet yok.

"TERÖRLE MÜCADELEDE YANIMIZDA OLAN DOSTUMUZDUR"

Terörle mücadelede yanımızda olan dostumuzdur, karşımızda olan da düşmanımızdır. Bunun bilinmesi lazım. Mesele bu kadar açık, bu kadar nettir.

"2002'DEN ÖNCE TÜRKİYE'DE TERÖR YOK MUYDU?"

Tayyip Erdoğan  Türkiye'nin başından giderse terör gider demokrasi gelir. Kim diyor bunu, terör örgütünün  Kandil'deki yöneticisi. Başka kim diyor,  Amerika'nın buradaki diplomatlar diyor. Ülkemizdeki birtakım aklıevveler diyor. Aslında bunlar aynı misyon için çalışan kişilerdir. Peki gerçekten Erdoğan giderse terör gider, ülkeye demokrasi gelir mi?
2002'den önce  Türkiye'de terör yok muydu? Terörün  Türkiye'deki mazisi 35 yıla uzanıyor. O zaman terör olayları olduğu zaman Erdoğan iktidarda değildi, ona ne diyeceksiniz?

Kızılay'da bomba patlatarak rastgele insanların ölümüne yol açan terör örgütünün demokrasiyle en küçük bir ilişkisi olabilir mi? Buna rağmen terör örgütü yöneticisiyle aynı dili kullanmaktan, aynı yaklaşımı sergilemekten çekinmeyenlere 'terörist'demeyeceğiz de ne diyeceğiz?

"HİÇBİR SIFAT TERÖR ÖRGÜTÜ YANDAŞLIĞININ ÖRTÜSÜ OLAMAZ"

Hala bunların savunmasını yapan medya organları var. Ülkemizdeki birtakım kifayetsiz muhterisler,  Kızılay'daki elim hadiseyi kendi çıkarları için kullanmayı düşünecek kadar zavallıdır, ahlaksızdır, haysiyetsizdir. Hiçbir sıfat, terör örgütü yandaşlığının örtüsü olamaz.

"MECLİS BU KONUDA ADIMINI SÜRATLE ATMALIDIR"

Dokunulmazlıklar meselesini süratle neticelendirmeliyiz.  Parlamento bu konuda adımını süratle atmalıdır. Yani, bir kişi mi olsun, iki kişi mi olsun? Böyle bir şeyi konuşamayız. Biz, ortaya ilkeyi koymalıyız, ilkeyi. Nedir bu ilke? Benim Kürt kardeşlerimi, vatandaşlarımı sokağa dökmek suretiyle 50-52 kişinin ölümüne vesile olanlar bu ülkede teröre teşvik eden insanlar olarak yargılanmayacak da bu parlamentonun içerisinde gelip boy gösterecek ve bunları bu millet seyredecek öyle mi? Öbür tarafta, arkasında PKK'nın, PYD'nin, YPG'nin olduğunu çok açık net olarak söyleyenler bu ülkede temiz olacak öyle mi? Bunlara karşı parlamento eğer gerekli tavrı ortaya koymazsa bu millet ve bu tarih bu parlamentodan hesabını sorar. Şehitler hesabını sorar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER