İşte CHP'nin Saadet’li adayı

SP'lilerin tanımadığı, CHP'lilerin merak ettiği milletvekili adayına Gazete Gerçek ulaştı

İşte CHP'nin Saadet’li adayı

CHP'nin 24 Haziran milletvekili aday listesinde Samsun'da kontenjandan 3. sırada aday gösterdiği Hüseyin Şahin'in kim olduğu hala esrarını koruyor.

Saadet Partisi eski İl Başkanı Nuri Başar, "Biz de tanımıyoruz" derken, CHP'nin SP'li adayına Gazete Gerçek ulaştı. Hüseyin Şahin, "CHP'liler bana tepki göstermesin. Beni tanıdıklarında derdimizin ortak olduğunu görecekler" dedi

24 Haziran milletvekili aday listelerinin belli olmasının ardından en fazla tepkinin yaşandığı CHP'de, merakla beklenen Saadet Partisi'nden kontenjan adayı Hüseyin Şahin'i Gazete Gerçek buldu. 20 yıldır Ankara'da yaşadığını ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden emekli olduğunu belirten Şahin, CHP'lilerin kendisine yönelik tepkilerinin, tanıştıklarında ortadan kalkacağına inandığını belirtti.

SAADET PARTİLİLER DE TANIMIYOR

CHP Genel Merkezi'nin Samsun'dan aday gösterdiği Saadet Partisi kontenjan adayı Hüseyin Şahin'i Saadet Partisi'nin Samsun'daki il teşkilatının bile tanımadığı ortaya çıktı. Saadet Partisi eski Samsun İl Başkanı Nuri Başar, Hüseyin Şahin'i kendilerinin de tanımadığını Genel Merkez'den isminin verildiğini öğrendiklerinibelirterek, "Ankara'dan söylemişler. Kimdir şekli şemali nedir bilmiyoruz. Hatta CHP'liler de arıyorlar. Bir dönem Milli Gençlik Vakfı'nda bulunmuş, Ama bizim Samsun'da teşkilat olarak bildiğimiz bir isim değil" dedi.

CHP SAMSUN’A ÇAĞIRDI

CHP İl Başkanı Mehmet Kundak ise, Hüseyin Şahin'in İstanbul Siyasal Bilgiler mezunu olduğunu öğrendiğini ve telefonla ulaştığı adaylarını Samsun'a davet ederek, adayların çalışmalarına başlayacaklarını bildirdiklerini söyledi. Kundak, "Kendisi de cumartesi günü Ankara'da yapılacak aday tanıtım toplantısına katıldıktan sonra Samsun'a geleeğini, ondan önce gelemeyeceğini belirtti" diye konuştu.

BENİM İÇİN DE SÜRPRİZ OLDU

Samsun'un esrarengiz milletvekili adayı Hüseyin Şahin'e ise Gazete Gerçek ulaştı. CHP'den kontenjandan aday gösterilmesinin kendisi için de sürpriz olduğunu belirten Şahin, "Doğrusunu söylemek gerekirse ben de şaşırdım" dedi.

20 YILDIR ANKARA’DA YAŞIYORUM

Kendisinin aslen Samsunlu olduğunu ve 20 yıldır Ankara'da yaşadığını ifade eden Şahin, "Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden iki yıl önce emekli oldum. Bugsaş'da müdür olarak görev yapıyordum" dedi.

CHP’LİLER BENİ TANIYINCA SEVECEKLER

Önümüzdeki hafta Samsun'a geleceğini belirten Şahin, CHP'lilerin Saadet Partisi'nin aday gösterilmesine tepki gösterdiklerini bu durumu nasıl değerlendirdiğiyle ilgili sorumuzu ise, "Oraya geldiğimiz zaman beni tanıyacaklar ve sevecekler. Hemen hemen aynı düşüncelerde olduğumuzu da görecekler. Bizim ortak derdimiz var. Bu ortak derdimizi hep beraber telafi edeceğiz. Bir birliktelik olması gerekiyor. Arkadaşlarla konuştuğumuz da onlar da ülke menfaatini gözönüne alarak, bana yönelik önyargılarını mutlaka kaldıracaklar" diye konuştu.

DAHA ÖNCE DE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMUŞ

Saadet Partisi Samsun il teşkilatında kimsenin tanımadığı Hüseyin Şahin’in düaha önce de Saadet Partisi’nin Bozcaada Belediye Başkan adayı olduğu ortaya çıktı. Aynı zamanda sarı basın kartı taşıyan bir gazeteci olduğu da öğrenilen Şahin, 1965 yılında Samsun’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezunu olan Şahin, Refah Partisi’nden beri siyasetin içerisinde yer aldı. Merhum Erbakan döneminde okuldan mezun olduktan sonra parti genel merkezinde halkla ilişkiler bölümünde aktif rol alan Şahin, Milli Gençlik Vakfı’nda genel başkan yardımcılığı yaptı. Şahin, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde BUGSAŞ’tan 2 yıl önc  başdanışman olarak emekli oldu.

Gülsüm ATİK

Resimaltı: CHP’lilerin merak ettiği, Saadet Parti Samsun İl Başkanlığı’nın ise tanımadığı CHP’nin 3. Sıra Saadet Partisi kontenöan adayına Gazete Gerçek ulaştı.

RESİMALTI: 20 yıldır Ankara’da yaşayan Hüseyin Şahin’in daha önce de Bozcaada Belediye Bşakanlığına aday gösterildiği ortaya çıktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER