Global sonuçlar doğrultusun büyüyeceğiz

Maliye Bakanı Ağbal, Türkiye'nin gelişmesi konusundaki görüşlerini dile getirdi

Global sonuçlar doğrultusun büyüyeceğiz

Maliye Bakanı Naci Ağbal, ülke durumunun etkenler göz önüne alınarak ilerlediği sürece gerçekten iyi bir performans sergilediğini ifade etti.

'ÇARKLAR DÖNÜYOR'

Türkiye ekonomisiyle değerlendirme yapmasıyla birlikte global olumsuz etkilerden sonra diğer ülkelerin durumuyla karşılaştırma yapılması gerektiğini söyleyen Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Türkiye, global krizden sonra 2010 ve 2015 arası yaklaşık olarak yüzde 5'in üzerinde bir büyüme performansı sergiledi, bu son derece önemli. İster OECD ülkeleri genelini alın ister gelişmekte olan ülkeleri alın, içinde bulunduğumuz ülkeler arasında hepsinde Türkiye büyüme performansı bakımından en ön sıralarda yer alıyor. Yani ekonomide çarklar dönüyor." dedi.

'NADİR ÜLKELERDEN BİRİ OLACAĞIZ'

Bakan Ağbal, 15 Temmuz da gerçekleşen darbe girişimi nedeniyle yılın belli bir bölümünün olmusuz olduğunu ancak geri kalan dönemde ekonominin tekrar yukarıya doğru yöneleceğini ifade ederek, "Biz bu sene, İnşaallah, gelişmekte olan ülkeler içerisinde, OECD ülkeleri içerisinde yüzde 3-4 aralığında büyüyebilen nadir ülkelerden biri olacağız." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER