Erhan Usta'dan MHP'deki kriz sonrası tweet

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP Grup Başkanvekilliği görevinden alındıktan bir gün sonra emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorunları ile ilgili mecliste yaptığı konuşmanın videosunu sosyal medyada paylaştı

Erhan Usta'dan MHP'deki kriz sonrası tweet

MHP Grup Başkanvekilliği görevinden Devlet Bahçeli tarafından alınan Samsun Milletvekili Erhan Usta, görevden alınması ile ilgili sessizliğini korurken, sosyal medya sayfasından emeklilikte yaşa takılanların sorunları ile ilgili mecliste yaptığı konuşmanın videosunu yayınladı.

İŞTE O TWEET

TBMM'de İYİ Parti tarafından emeklilikte yaşa takılanların sorunları için verilen önergeye MHP Grubunun CHP ve HDP ile birlikte Evet oyu vermesi sonrası Grup Başkanvekilliği görevinden alındığı iddiaları gündeme gelen Erhan Usta, dün sosyal medya sayfasından  "Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözülmesine ilişkin Meclis Araştırma Komisyonu kurulması önergesi üzerine yaptığım konuşma..." notu ile bir video yayınladı.

SEÇİM VAADİMİZDİ

Erhan Usta yayınladığı videoda emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili mecliste yaptığı konuşmada ise şunları dile getirdi: "Konu önemli bir konu. 6.3 milyon kişiyi ilgilendiren bir konu. Bizde MHP olarak seçim beyannamemizde bu mağduriyetin çözülmesi için bir taahhütlümüz vardı. MHP olarak dolayısı ile bu konuyu önemsiyoruz. Bu devlet hepimizin devleti. Burada alacağımız kararın hem insanlarımızın mağduriyetini gidermeye yönelik olması lazım hem de bütçedeki sıkıntıları görerek bir adım atılması gerektiğini düşünüyorum. Bu konu ayrıca siyasi istismar konusu olmamalı.  MHP'yi bu anlamda köşeye sıkıştırma yoluna gidenler var. Uzlaşı içerisinde bizim beklentimiz ve temennimiz iktidar grubunun da olmasıdır. Nihayetinde bütçeyi yönetecek olan iktidardır. Efendim bütçe imkanları iyi değil veya ekonomi iyi değil bu iş kalsın, bu da olmaz. Bu iş kalmaması gereken bir konudur çözülmesi gereken bir konudur. Bütçede lüzumsuz harcamalarımız varsa o harcamalar gözden geçirilip böyle önemli bir konu için de bir mali alan oluşturmak hükümetin vazifesidir. "

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER