Erdoğan'dan AB'ye Rest!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Teröristlere çadır kurduracaksın, bize de vize şartı süreceksin. Hadi bakalım, biz yolumuza gidiyoruz, sen de yoluna git. Kiminle anlaşabiliyorsan onunla anlaş.'' dedi.

Erdoğan'dan AB'ye Rest!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Eyüp'te, toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında AB ile vize görüşmelerine ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kararına dair açıklamalarda bulundu.

'TERÖRİSTLERE ÇADIR KURACAKSIN...'

Erdoğan'ın gündeminde vizesiz Avrupa konusu da vardı. Erdoğan, Türkiye'nin terörle mücadelesine AB'nin müdahale etme peşinde olduğunu ifade ederek, ''Şu an AB, vize için terörle mücadele yasasını değiştirin diyor. Siz önce Avrupa Parlamentosu yanına çadır kuran teröristlere izin veren zihniyetinizi niye değiştirmiyorsunuz?'' dedi.
AB'nin bu isteğine sert çıkan Erdoğan, ''Teröristlere çadır kurduracaksın, bize de vize şartı süreceksin. Hadi bakalım, biz yolumuza gidiyoruz, sen de yoluna git. Kiminle anlaşabiliyorsan onunla anlaş.'' şeklinde konuştu.

'BEN TEĞET GEÇECEK DEDİM, GEÇTİ'

Erdoğan ayrıca, yaşanan siyasi gelişmeler üzerinden ekonomi için felaket tablosu çizenlere de seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:
''Hemen başladılar, 'Ekonomide ne olacak? diye... 2008'de ekonomi dibe vuracak dediler, ben teğet geçecek dedim, geçti. Yine aynı şeyleri yapıyorlar. Ülke dimdik ayakta, boşuna davul zurna çalmayın. Bize eğilmek yaraşmaz, sadece Rabbimiz'in huzurunda rükuda eğiliriz.''
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER