Erdoğan ve Aliyev'in Samimi Kucaklaşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in ortak basın toplantısı sonundaki samimi kucaklaşmaları dikkat çekti.

Erdoğan ve Aliyev'in Samimi Kucaklaşması

Ankara'daki terör saldırısı sonrası Bakü yerine Ankara'da gerçekleşen Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) 5'inci Toplantısı dolayısıyla Türkiye'ye gelen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlhamAliyev ile Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aziz kardeşim İlham Aliyev ve çok değerli heyet üyelerine şahsım ve milletim adına, ülkemize, başkentimize hoş geldiniz diyorum. Azerbaycanlı gardaşlarımıza sergiledikleri güçlü dayanışma için şükranlarımı sunuyorum" dedi.

ALİYEV: TÜRK HALKININ YANINDAYIZ

Azerbaycan devleti ve halkı adına Türkiye'ye taziye mesajı veren Aliyev, '' Allah rahmet etsin, akrabalarına sabır versin. Biz bu terörü şiddetle kınıyoruz. Türk halkının yanındayız. Bizim birliğimiz ebediyiz. İyi günde de kötü günde de birbirimizin yanındayız. Türkiye'ye karşı yapılan saldırının hiçbir etkisi olmayacak. Bu Türkiye'yi hak yolundan döndürmez, darbe vuramaz.'' dedi.

UZUN SÜRE SARILDILAR

Birlik ve kardeşlik mesajı veren iki liderin toplantın sonunda birbirlerine uzun süresarılması günün en dikkat çeken anlarından biri oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER