Erdoğan ve Aliyev'den Çarpıcı Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile ortak basın açıklaması düzenledi.

Erdoğan ve Aliyev'den Çarpıcı Açıklamalar

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) 5'inci Toplantısı'na katılmak için Türkiye'ye geldi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Pazar günü düzenlenen saldırı 79 milyona yapılmış bir saldırıdır. Terör örgütü cani ve alçak yüzünü bir kez daha göstermiştir. Türkiye halkına korku salmak, Türkiye'nin kutlu yürüyüşünden vazgeçirmektir. Ancak bunu asla başaramayacaklardır. Türkiye'ye asla diz çöktüremeyecekler, tam aksine kendileri diz çökeceklerdir" dedi. Aliyev de yaptığı konuşmasında "Ankara'da düzenlenen amansız terör olayı nedeniyle kardeş Türkiye halkına başsağlığı diliyorum. Biz bu dehşet olayını kınıyoruz. Bizim birliğimiz sarsılmaz, kötü günlerde de birbirimizin yanındayız" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

Bu olay sebebiyle sağolsun kardeşim Aliyev 'biz gelelim' dedi ve Bakü'de değil Ankara'da yapalım dediler. Bugün burada Yüksek Düzeyde Stratejik toplantısını hem bu olay karşısında birlikte gücümüzü dayanışmamızı göstermek, ulusal uluslararası bütün terör eylemlerine karşı birlikteliğimizi göstermeleri bakımından gerçekten ben bu ziyaretin Ankara'mızda olmasını çok çok manidar buluyorum. İki devlet bir millet anlayışının bir tezahürü olarak görüyorum.

Teröre destek vermeyi özgürlük diye sunanlar bu kardeşlik mesajından gerekli dersi almalıdır.

'DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKLER, DİZ ÇÖKECEKLER'

Terör örgütü alçak yüzünü bir kez daha gösterdi. Saldırının amacı milletimize korku salmak, yürüyüşümüzü durdurmaktır. Ama başarılı olamayacaklar. Terör örgütlerini maşa olarak kullananlar Türkiye'ye asla diz çöktüremeyecekler. Tam aksine diz çökecekler.

Cumhurbaşkanı Aliyev'i 2016 yılını çok kültürlülük yılı olarak ilan etmesi nedeniyle ayrıca tebrik ediyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER