Erdoğan: 'Milletten Yana Mısın, Terörden Yana Mısın?'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kan dökmeden başkanlık sistemini getiremezsiniz" diyen Kılıçdaroğlu'nu "Ana muhalefet partisi kendisine bir çeki düzen vermeli. Milletten yana mısın, terörden yana mısın? Ana muhalefetin başındaki zatın dün ettiği söz ciddi bir denge problemine işaret ediyor. Bu sözlerle içinde yer aldığı meclise de siyaset kurumuna da ihanet etmiştir" sözleriyle eleştirdi.

Erdoğan: 'Milletten Yana Mısın, Terörden Yana Mısın?'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen "Türk Siyasi Tarihinde Yerli ve Milli İrade Programı"nda, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "Başkanlık sistemini kan dökmeden gerçekleştiremezsiniz" sözlerini eleştirdi.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Ana muhalefet partisi kendisine bir çeki düzen vermeli. Milletten yana mısın, terörden yana mısın? Ana muhalefetin başındaki zatın dün ettiği söz ciddi bir denge problemine işaret ediyor.Bu sözlerle içinde yer aldığı meclise de siyaset kurumuna da ihanet etmiştir. Başkanlık sistemini uygulayanlar kan dökerek mi getirdi. Kan dökmek diktatörlerin, katillerin bazen de meczupların işidir. Ana muhalefetin başındaki zatın hangisi olduğunu milletin takdirine bırakıyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER