'Erdoğan-Davutoğlu Anlaşamıyor' Diyenlere Seslendi

Muş ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bazı siyasi parti liderlerine tepki gösterdi

'Erdoğan-Davutoğlu Anlaşamıyor' Diyenlere Seslendi

Bazı siyasi parti temsilcilerinin şark kurnazlığı yaptığını ifade eden Bakan Bozdağ, “Bizim yaptığımız açıklamalarla, Sayın Başbakanımızın yaptığı açıklamaları karşılaştıran, siyasi şark kurnazlığı yapan siyasetçileri de görüyoruz.

Bizim devlet geleneğimizde şöyle bir şey var, Cumhurbaşkanı’nın açıklaması, Başbakan’ın açıklaması, Bakanlar ve devlet yönetiminde görev alanlar için bir talimat niteliğindedir. Ayrıca bir yazılı talimat vermelerine gerek yok.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız herhangi bir yerde konuşma yaptığı zaman bütün bakanlıklar bu konuşmaları takip ederler, kendileriyle ilgili bir konu gündeme gelirse veya getirilirse, o gündeme getirilen konuyu talimat kabul ederler ve o konuyla ilgili çalışma başlatırlar. Bu devletimizin kurulduğu günden beri süre gelen kadim bir geleneğidir. Hamasi devlet geleneklerini bilmeyen bazı siyasiler bunları da çarpıtmaktadırlar.

Bizim vazifemiz bu ülkenin huzur içerisinde, sulh içerisinde, barış içerisinde yönetilmesi, her türlü ihtiyacının karşılanması için vatandaşlarımızın her türlü beklentilerine pozitif cevap verilmesi için üzerimize düşenleri yapmaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın devletin başı sıfatıyla devlet organlarının uyumlu çalışması, anayasanın doğru uygulanmasını gözetmekte görevlidir. Sayın Başbakanımız hakeza yürütmenin, bakanlar kurulunun başı olması hasebiyle onun görevi anayasa ve yasalar çerçevesinde ülkeyi yönetmektir.

Bizim de görevimiz anayasa ve yasalar çerçevesinde ülke yönetiminde Sayın Başbakanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarına uygun hareket etmektir, hepimiz bunu yapıyoruz. Devletin kuralları budur, gelenekleri budur, töresi budur, teamülleri budur, ama maalesef teamülden, töreden, gelenekten anlamayanlar buradan bile bir fitne çıkarma peşinde, onun için fitne çıkartmak isteyenlere diyoruz ki boş yere uğraşmayın, sizin uyandıracağınız fitne de yok, beceremezsiniz, yapamazsınız, çıkaramazsınız, çünkü samimi insanların arasını bozmaya samimiyetsizlerin gücü yetmez” dedi.

Bakan Bozdağ, valilik ve adliye ziyaretinden sonra Muş Belediyesi ve oradan da AK Parti İl Başkanlığına geçti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER