Erdoğan AB'ye Sert Çıktı: 'Verecekseniz Verin'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB’ye sert çıkarak, "3 milyon mülteciye bu millet bakıyor, değil mi? Ne dediler; 'Biz size yılda 3 milyar avro vereceğiz'. Peki bu parayı verdiler mi şu ana kadar? Yok. Hala orta sahada top çeviriyorlar. Verecekseniz verin" dedi.

Erdoğan AB'ye Sert Çıktı: 'Verecekseniz Verin'
Avrupa Birliği tarafından 3+3 milyar avro olmak üzere Suriyeli mülteciler için Türkiye’ye para gönderme kararı alınmıştı. Ancak AB’nin yardım için Türkiye’den proje istemesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepkisine neden oldu. Erdoğan, "3 milyon mülteciye bu millet bakıyor, değil mi? Ne dediler; 'Biz size yılda 3 milyar avro vereceğiz'. Peki bu parayı verdiler mi şu ana kadar? Yok. Hala orta sahada top çeviriyorlar. Verecekseniz verin.’’ Şeklinde konuştu.

'SİZDEN LÜTUF İSTEMİYORUZ'

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Bize proje verin diyorsunuz, dalga mı geçiyorsunuz, ne projesi? Biz uyguladık. Biz çadır kurmuşuz, bize hala proje gönderin diyorlar. Bu asaletimizle dalga geçmektir. G-20'de dedikki, sizden lütuf istemiyoruz. Sizden para beklediğimiz için yapmadık ki... 10 milyar dolarlık faturalı harcamamız var sadece. Rakam ortada, hala oyalıyorlar. Sanki çok para verecekler. Sen bunu benim bütçeme vermeyeceksin ki.'' dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER