Devlet Bahçeli'nin İşi Artık Çok Zor!

MHP'de çekimser kalan 205 delegenin de değişim isteyenlerin safına geçmesiyle değişim isteyen delege sayısı dört ayda 748'e yükseldi. Toplamda 1211 delegesi bulunan MHP'de, Genel Merkez ve Devlet Bahçeli’nin yanında ise sadece 463 delege kaldı.

Devlet Bahçeli'nin İşi Artık Çok Zor!

MHP'de parti içi muhalefet değişim isteyen 748 delegenin Ankara'ya gelmesini, “Artık mızrak çuvala sığmıyor” şeklinde değerlendirdi. Bahçeli'nin 19 yıldır Genel Başkanlık yaptığı MHP'de Yargıtay'ın “onama” yönünde karar vermesi halinde Pazar günü yapılması engellenen tüzük kurultayı Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

Pazar günü polisin yapılmasına izin vermediği tüzük kurultayına beklenenin çok üstünde bir katılım oldu. Akşener, Oğan, Özdağ ve Aydın'la beraber yıllarca Bahçeli'nin en yakınında olan eski milletvekillerinin hareket etmesi manidar karşılandı. Muhalif kanat, Türkiye'nin dört bir yanından ülkücülerin akın akın Ankara'ya geldiğini belirterek, “Birçok dava arkadaşımızı da ‘polis kongre salonuna girmemize izin vermeyecek. Yargıtay kararı açıklanana kadar Ankara'ya gelmeyin' diye uyarmak zorunda kaldık. Bu selin önünde artık durulamaz” dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER