Devlet Bahçeli'den Yargıtay Açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, Yargıtay Başkanı Cirit'in açıklamalarını değerlendirdi

Devlet Bahçeli'den Yargıtay Açıklaması
MHP lideri Devlet Bahçeli, Yargıtay'ın kesin kararına ilişkin yaptığı açıklamada, "Yargıtay Başkanı'nın çay toplamaktan fırsat bulduğu bir arada, kararı veren hâkimlerin vicdanlarının sesini dinlediklerini söylemesi bize göre durumu kurtarma adına telaşla yapılan bir açıklamadan öte bir anlam taşımamıştır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yargıtay’ın MHP Kurultayı kararıyla ilgili, "Yargıtay kararı sübjektif esaslara, tek yanlı ve bulanık bir bakış açısına dayandığından hukuken ve vicdanen tatmin ve ikna edici bulunmamıştır" dedi.

'TEK YANLI BİR KARAR'

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Yargıtay'ın Kesin Kararı hakkında yaptığı değerlendirmede,"Yargıtay kararı sübjektif esaslara, tek yanlı ve bulanık bir bakış açısına dayandığından hukuken ve vicdanen tatmin ve ikna edici bulunmamıştır.Milliyetçi Hareket Partisi Olağanüstü Büyük Kurultayı’nın öncelikle Tüzük değişikliği gündemiyle toplanması amacıyla başlatılan ve Ankara 12’nci Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kararından sonra temyiz edilen hukuki dava süreci Yargıtay tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde sonuçlandırılmıştır. Nitekim Yargıtay yerel mahkemenin görüşünü onamış, gerekçeli kararını açıklamıştır" ifadesini kullandı.

YARGITAY BAŞKANI'NA TEPKİ!

Sözü edilen Kayyım Heyeti’nin tarafsız olmadıklarına dönük itiraz dikkate alınmamıştır."
Bahçeli, Yargıtay kararının sübjektif esaslara, tek yanlı ve bulanık bir bakış açısına dayandığından hukuken ve vicdanen tatmin ve ikna edici bulunmadığını ifade ederek şunları dedi:

"Yargıtay Başkanı’nın çay toplamaktan fırsat bulduğu bir arada, kararı veren hâkimlerin vicdanlarının sesini dinlediklerini söylemesi ise bize göre durumu kurtarma adına telaşla yapılan bir açıklamadan öte bir anlam taşımamıştır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER