Deveci'den sonra Tat da aday adayı

2019 mart ayında yapılacak yerel seçimlere az bir zaman kala CHP'de aday adayı hareketliliği başladı

Deveci'den sonra  Tat da aday adayı

CHP'de Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci'nin 2019 yılı mart ayında yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığına aday adayı olduğunu açıklamasının ardından bir aday adayı daha ortaya çıktı. CHP eski Samsun İl Başkanı Aylin Tat, Atakum Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

Uzun zamandır aktif siyaset yaptığını söyleyen Aylin Tat, “Bizler her birimiz bu memleketin nefesiyiz, soluğuyuz. Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde birlik ve beraberlik içinde olmaktan başka çaremiz yok ve olmamalıdır da. Ben de bu süreçte Halkın Atakum'u için yola çıktım” dedi.

ADAY ADAYI SAYISI ARTACAK

CHP'de aday adaylığı takviminin başlamasıyla birlikte özellikle önümüzdeki günlerde Atakum Belediye Başkan adaylığı için çok sayıda ismin başvuruda bulunması bekleniyor. CHP'de Atakum Belediye Başkanlığına aday olmayı düşünenler arasında Atakum eski Belediye Başkanı Metin Burma'nın yanı sıra, Burma'nın Özel Kalem Müdürü de olan Atakum Gönüllüleri Derneği Başkanı Bayram Çelik, Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, CHP eski İl Başkanı Tufan Akcagöz ile 24 Haziran’da CHP’den milletvekili adayı gösterilen Yılmaz Karagöz’ün de adı geçiyor.

İLK MECLİS ADAYI CENGİZ AKŞAN

Öte yandan CHP’de meclis üyeliğine aday adayı olduğunu açıklayan ilk isim ise Samsun 78’liler Derneği Başkanı Cengiz Akşan oldu. CHP üyesi olan Akşan, İlkadım Belediye Meclis üyeliğine CHP’den aday adayı olduğunu kamuoyuna duyurdu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER