Deniz Baykal'ın Sözleri Kılıçdaroğlu'nun Canını Sıkacak

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Şu anda Doğu'da halk artık isyan ediyor. Daha önce kendilerini koruduklarını zanneden terör örgütünü şimdi yavaş yavaş dışladılar. Onlara lanet etmeye başladılar" dedi.

Deniz Baykal'ın Sözleri Kılıçdaroğlu'nun Canını Sıkacak

"GERÇEK CUMHURİYET HALK PARTİSİ'NE İHTİYAÇ VAR"

CHP eski Genel Başkanı  Deniz Baykal,  Burdur'un  Bucak İlçesi'nde partisinin ilçe başkanlığını ziyaret etti. İl Başkanı Barış Ayten, İlçe Başkanı Aziz Yıldız ve yönetim kurulu üyeleriyle vatandaşların yer aldığı ziyarette konuşan  Deniz Baykal,  Türkiye'nin çok acı günleden geçtiğini söyledi. Baykal, "Ama hangi  Cumhuriyet Halk Partisi'ne; gerçek  Cumhuriyet Halk Partisi'ne. O bildiğiniz bu memleketi kurtarmış,  Atatürk'e ve onun düşüncelerine inanan  Cumhuriyet Halk Partisi'ne ihtiyaç vardır" dedi.

"DOĞU'DA HALK TERÖRE İSYAN EDİYOR"

Terör olaylarına da değinen  Deniz Baykal, Doğu'daki vatandaşlarımızın hepsi de kendi vatanlarından göç etmek zorunda kaldığını kaydederek şöyle dedi:

"Ama sevindiğim bir nokta var; doğudaki halk anladı ki 'Terörün bana faydası yok, artık terör bana da silah doğrulttu. Bana, beni koruyacak devlete ihtiyacım var.' İşte kardeşlerim, Doğu halkı bunu gördü. 'Terör yandaşlığı yapan partilerden de bana fayda yok' dedi. 'Beni koruyacak bir devlete ihtiyacım var' dedi. Şu anda Doğuda halk artık isyan ediyor. Daha önce kendilerini koruduklarını zanneden terör örgütünü şimdi yavaş yavaş dışladılar. Onlara lanet etmeye başladılar. Doğudan kaçan halk nereye gitti?  Kandil'e mi,  Kobani'ye mi,  Süleymaniye'ye mi,  Erbil'e mi, Kuzey  Irak'a mı gitti? Hayır.  Türkiye'ye gittiler. Daha güvenlikli  Türkiye'yi tercih ettiler. Yani bizleri tercih ettiler. İşte bu çok önemli bir olaydır. Bizim daha güçlü olmamız lazım."

HASTALARI ZİYARET ETTİ

Deniz Baykal, ardından  Bucak'taki özel bir hastaneyi de ziyaret ederek, hastalara 'Geçmiş olsun' dileğinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER