Demirtaş: Türkmenler MİT'in Gönderdiği Silahları PYD'ye Satıyor

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin MİT aracılığıyla Suriye'deki farklı Kürt gruplara ve Türkmenlere gönderdiği silahların bu gruplar tarafından PYD'ye satıldığını söyledi

Demirtaş: Türkmenler MİT'in Gönderdiği Silahları PYD'ye Satıyor

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin MİT aracılığıyla Suriye'de farklı Kürt gruplara ve Türkmenler'e silah gönderdiğini belirterek, "Bu silahlar yine bu gruplar tarafından PYD'ye satılıyor." dedi.

"PYD'YE KARŞI GÜÇ OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Cumhuriyet gazetesine konuşan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, "Türkiye, Rojava'da Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) aracılığıyla Demokratik Birlik Partisi'ne (PYD) karşı bir güç oluşturmaya çalışıyor." ifadesini kullandı.

 

"ONU YAPMAK YERİNE PYD İLE GÖRÜŞ"

Demirtaş, "PYD'ye karşı hükümetin desteğiyle bir güç oluşturulma arayışı çok boş bir iş. Onu yapmak yerine PYD'yle görüş. Halkta karşılığı olan, güçlü olan, etkili olan örgüt yine PYD" diye konuştu.

"TÜRKMENLER, MİT'İN VERDİĞİ SİLAHLARI PYD'YE SATIYOR"

"MİT, Suriye'de PYD karşıtı örgütlenmelere girmek istiyor" diyen Demirtaş, şöyle devam etti:

"Ama tutturabilecekleri bir iş değil. Yıllardır uğraşıyorlar, ama olmuyor. Para döküyorlar, silah veriyorlar. Oradaki farklı Kürt gruplarına ve Türkmenlere silah gidiyor. Onlar silahları götürüp PYD'ye satıyorlar."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER