Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinop'ta konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinop'ta halka seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinop'ta konuştu

Sinop’ta halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “F-16 oluruz, tank oluruz, tüfek oluruz, helikopter oluruz inlerine gireriz” dedi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

AK Parti 6. İl Kongresi'ne katılmak için Sinop’a gelen ve Uğur Mumcu Meydanı’nda halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle ilgili önemli mesajlar verdi.

Bugün tüm dünyanın Türkiye’ye baktığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mazlumlar Türkiye’ye bakıyor. Dolaştığım ülkelerde hep Türkiye deniyor. Bayraklarımızın o yollarda nasıl dalgalandığını gördünüz. Emperyalist güçler hiçbir zaman bu mazlumların yanında olmadı. Ama ecdadımız tam aksini yaptı ve onların yanında oldu. Biz de elimizden geleni yapacağız. Ne diyoruz? Dünya 5’ten büyüktür. Zira 196 ülkeyi bir ülkenin iki dudağı arasına bırakamayız. Eğer adalet ise 196 ülkede buradan hakkını alması lazım. Olması gereken de bu. Artık Rabia’mızı önce kendimiz yaşayacağız, ondan sonra da tüm dünyada yaşatacağız” şeklinde konuştu.

İNLERİNE GİRERİZ

80 milyon tek milleti asla bölemeyeceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizi bölemeyecekler. Bayrağımıza eş bir bayrak daha olamaz. Biz, 780 bin kilometre kareyle tek vatanız. Vatanımızı bölemeyecekler. Kim böyle bir yola tebessüm ederse orada F-16 oluruz, tank oluruz, tüfek oluruz, helikopter oluruz inlerine gireriz. Artık terörü de teröristi de bu ülkede bitiriyoruz. Geçen hafta Hakkari ve Şırnak’taydım. Herkes ellerinde Türk Bayraklarıyla şu anki heyecanı yaşıyordu. Biz bu millete Ferhat olduk. Sizler ise Şirin. Bu nedenle dağları delerek bu yolları açtık. Biz sizlere aşığız” dedi.

 ASGARİ ÜCRET ELEŞTİRİLERİNE YANIT

Erdoğan, ''Dün asgari ücret açıklandı. Beyfendiler beğenmiyor. 2002 yılında hükümete geldiğimizde asgari ücret 180 liraydı. Biz bunu geçen yıl 1404 liraya çıkarmıştık şimdi ise 14,3 artışla 1603 liraya çıktı. Ya eline diline dursun, nereden nereye. Bu rakam asgari ücretin evli olmasına çocuklarının olmasına göre değişebiliyor. Bu asgari ücrete 100 lira da işveren teşviki uyguluyoruz. Böylece o zamandan bu zamana 9 kat arttırdık. Enflasyonun altında hiç düşürmedik. 

Türkiye, son 15 yılda hangi sorumluluğu üstlenmişse hepsinin hakkını vermiştir. '' şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2017, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER