Çok Sert Tepki: İki Yüzlüdür, Riyakardır!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'de uçuşa yasak bölge teklifini kabul etmeyen ülkelere çok sert tepki gösterdi

Çok Sert Tepki: İki Yüzlüdür, Riyakardır!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde '5 Bin Köye 5 Bin Orman Eylem Planı ve Türkiye Çınar Yılı - 2016 Projesi ile Dünya Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günlerini Kutlama Merasimi 'ne katıldı.

MÜLTECİ KONUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB ile yürütülen mülteci konusuna da değinerek şunları söyledi:

"Mülteciler arasında bir insan pazarı kurup oradan nitelikli eleman seçme gibi gerçekten vicdan ve ahlakla bağdaşmayacak kotalar, arka plandaki trajediyi ortadan kaldırmıyor. 3 milyon mülteciyi alırken biz böyle düşünmedik.

SURİYE'DE UÇUŞA YASAK BÖLGE

Bunda Avrupa'dan beklentimiz hiç değilse bu insanlar için kendi ülkelerini yaşanabilir hale getirebilir çabalarımıza daha fazla destek vermeleridir. Suriye'de uçuşa yasak bölge ve terörden arındırılmış bölge teklifimizi kabul edemeyen, buna karşı mültecilerden şikayet eden herkes iki yüzlüdür, riyakardır.

Türkiye'ye yönelik terör tehditlerinin engellenmesine de katkı sağlayacağı için bu teklife karşı çıkanların eli, ölen her masumun kanıyla biraz daha kirlenmektedir. Biz inancımız ve kültürümüze uygun şekilde terörle mücadele etmeye de mağdurların ve mazlumların elini tutmamaya devam edeceğiz. Avrupa varsın kendi öz eleştirisini kendisi yapsın, bizim burada yapacak çok işimiz var."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER