CHP'li Vekilin Fezlekesi Hazır!..

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında casusluk suçu kapsamında fezleke hazırlandığı ortaya çıktı

CHP'li Vekilin Fezlekesi Hazır!..

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Dündar'ın HTS kayıtlarında yapılan incelemede söz konusu gün ve bahsedilen zaman aralığında Dündar ile Berberoğlu'nun telefonlarının aynı noktadan sinyal verdiğini belirlemişti.

Soruşturmada yeni yaşanan bu gelişme üzerine Başsavcı Vekili İrfan Fidan'ın Enis Berberoğlu hakkında fezleke yazmaya başladığı öğrenildi. Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandıkları dosya kapsamında ve casusluk suçu çerçevesinde hazırlanacak fezlekenin tamamlanması ardından TBMM'ye gönderileceği ve Berberoğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılmasının talep edileceği öğrenildi.

Enis Berberoğlu'nun Can Dündar'ı adliyede hiç yalnız bırakmadığı ve gazetecilere konu ile ilgili sürekli beyanatlar verdiği belirlendi. Berberoğlu 25 Mart'taki duruşmada gizlilik kararına rağmen mahkeme salonundan çıkmamakta direnen milletvekilleri arasında.

'SORUMLULUĞU ÜSTLENMEYE HAZIRIM'

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, hakkındaki iiddialarla ilgili Meclis'te açıklama yaptı. Berberoğlu, "Siyasetçi ve eski gazeteci sıfatıyla bu haberin tüm sorumluluğunu üstlenmeye hazırım. Çünkü, bu öyle bir haber ki doğruluğunu kimse tartışmıyor amma velakin, suç üretilmeye çalışılıyor. O tarihte CHP'nin medyadan sorumlu genel başkan yardımcısıydım. Herhangi bir televizyoncu, gazeteci ile görüşmemden doğal ne olabilir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER