CHP'li Böke: Ben Tansu Çiller Değilim

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Tansu Çiller'e benzediği yönündeki yoruma 'ben Çiller değilim' cevabını verdi

CHP'li Böke: Ben Tansu Çiller Değilim

Atılım Üniversitesi'nde öğrencilerin katılımıyla düzenlenen "Siz Sorun, Biz Söyleyelim" başlıklı panele katılan Böke, burada yaptığı konuşmada, akademisyenlik geçmişi olan bir siyasetçi olarak gençlerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Böke, siyasetin tıkandığı yönünde öğrencilerden değerlendirmeler geldiğini belirterek, "Siyaset sorunlara çözüm üretemiyorsa toplum siyasete baskı yapmalı. Siyaset dediğiniz şey sadece Meclis'le tanımlı değil. Sizler de doğrudan siyasetin ana aktörlerisiniz. Dolayısıyla toplumsal muhalefetin güçlenmesi gerek." diye konuştu.

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Böke, Karaman'daki cinsel taciz iddialarına ilişkin bir soru üzerine, cinsel istismarın partiler üstü, siyaset ötesi bir konu olduğunu, parti olarak bu olay için Karaman'a bir heyet gönderdiklerini söyledi.

"BEN TANSU ÇİLLER DEĞİLİM"

Böke, eski Başbakanlardan Tansu Çiller'e benzetildiğinin anımsatılması üzerine de "Çok benzerlik bulabilirsiniz ikimiz arasında. Evet yüzümüz benzeyebilir, iktisatçı olmamız benzeyebilir ama siyaseten en ufak bir benzerliğimiz yok, katiyen benzemiyoruz. Ben, Tansu Çiller değilim, Kemal Derviş'in öğrencisi değilim. Ben Selin Sayek Böke'yim. Kendi varlığımla siyasetteyim." ifadelerini kullandı.

Panele, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran da katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER