CHP’de Akcagöz ile yola devam

CHP Samsun İl Başkanlığı’nın 36. Olağan Kongresi’nde güçlü rakibi Suat Binici’yi geride bırakan mevcut başkan Tufan Akcagöz, yeniden il başkanı seçildi. Kongrede Tufan Akcagöz 274, Suat Binici 257, Metin Telatar ise 72 delegenin oyunu aldı.

CHP’de Akcagöz  ile yola devam

Fuar içindeki Set Düğün Salonu’nda yapılan CHP’nin 36. İl Kongresi’ne CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Hayati Tekin de katıldı. 3 adayın katıldığı seçimde konuşmaların ardından sandıklar kuruldu ve 634 delege yeni il başkanını seçmek için sandığa gitti. CHP’yi 2019’daki seçimlere götürecek yönetim kadrosunu belirleyen kongreye, delegeler büyük ilgi gösterdi. Yapılan oylamada mevcut İl Başkanı Tufan Akcagöz 274, eski Samsun Milletvekilli Suat Binici 257, EMO eski Samsun Şube Başkanı Metin Telatar ise 72 oy aldı. Seçim sonuçlarının açıklamasıyla Akcagöz’ü destekleyenler büyük sevinç yaşadılar. Daha sonra kürsüye gelen Başkan Akcagöz, “Bundan sonra asıl mücadelemiz başlıyor. Parti içinde kazanmak bir şey ifade etmez” dedi. Metin Telatar ile birlikte ellerini havaya kaldıran Akcagöz birliktelik mesajı verdi ama Suat Binici o karede yer almadı.

YÖNETİM KURULU:

Cengiz Bülent Acar, Selçuk Alkan, Hikmet Avcı, Nimet Baş, Seydi Bektaş, Alican Akdağ, Nuri Cömert, Murat Çan, Nalan Çilingir, Mustafa Can Erim, Mehmet İnan, Necmi İnce, Ali Kandemir, Turgay Karahan, Esra Kaya, Burhan Kömpe, Şükrü Kumbasar, Mehmet Kundak, Tuncer Onur, Ahmet Orhan, Hatice Özer, Tarık Özkan, Özlen Öztürk, Fatma Temel.

ÜST KURUL DELEGELER:

Tufan Akcagöz, Gül Aktaş, Fuat Baysal, Hasan Bekgöz, Yasemin Çalıkoğlu, Şemseddin Çelebi, Tansu Çıkış, Necile Çokay, Arslan Dağlı, Cemil Deveci, Nadide Döktür, Mustafa Güngör, Neslihan Hancıoğlu, Eray Ocak, Gözde Özdemir, Ahmet Tuncer Sevinç, Mehmet Yurtsever Ve İlhan Yürükçü.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE