CHP'de kadın başkana 'facebook' cezası

CHP'nin bir hafta önce yapılan kongresinde yeniden il başkanı seçilen Tufan Akcagöz, sosyal medya paylaşımlarını gerekçe göstererek, İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Çakır'ı ve il kadın kolları sekreterini disipline sevk etti.

CHP'de kadın başkana 'facebook' cezası

Facebook hesaplarındaki paylaşımlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri iddiasıyla bazı vatandaşlara verilen cezalara her fırsatta tepki gösteren CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, partisinin il kadın kolları başkanının kendisine yönelik sosyal medya paylaşımlarına tahümmül edemeyince, çareyi disiplin kuruluna sevk etmekte buldu.

DİSİPLİNE SEVK ETTİ

Samsun CHP'de İl Başkanı Tufan Akcagöz'ün yeniden il başkanı seçildiği olağan kongrenin ardından sular durulmadı. Kongrede seçimi kazanan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ilçe kadın kolları kongrelerinin tamamlanmasının ardından, CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Ceylan Çakır'ı ve Kadın Kolları İl Sekreteri Lütfiye Odabaş'ı tedbirli olarak kesin ihraç talebi ile Disiplin Kurulu'na verdi.

GEREKÇE: FACEBOOK PAYLAŞIMLARI

Hatice Ceylan Çakır'ın disiplin kuruluna sevk edilmesine gerekçe olarak ise sosyal medyada, partinin tüzel kişiliğini hedef alan paylaşımlar yapması gerekçe gösterildi. Çakır'a ayrıca kayıt defterini saklamak ve parti dışına çıkarmak suçlaması yöneltildi.

KONGREDE ADAY OLAMAZ

Eğer tedbir kaldırılmazsa mevcut Başkan Hatice Ceylan Çakır 31 Ocak'ta yapılacak olan CHP Kadın Kolları Kongresi'nde aday olamayacak. Çakır ile birlikte CHP Üyesi eşi İbrahim Çakır da kesin ihraç talebiyle disipline sevkedildi.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER