Çavuşoğlu sert çıktı: O zaman sen de çık dağa!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Çek mevkidaşı Lubomir Zaoralek'le düzenlediği ortak basın toplantısında Avrupa'ya sert eleştirilerde bulundu.

Çavuşoğlu sert çıktı: O zaman sen de çık dağa!

"Biz AB'den herşeyden önce Türkiye'de adil davranmasını istiyoruz. AB bizi eşit bir ortak olarak görmüyorsa zaten onlarla ilişkilerimizin devam etmesinin bir anlamı yok. " diyen Bakan Çavuşoğlu, AB'nin tehditvari açıklamalardan vazgeçmesi gerektiğini vurgulayarak  "Eşit bir ortak gibi oturduğumuz zaman tüm meseleleri hallederiz. AB, Türkiye'ye ders verme anlayışı yerine, birlikte karşı karşıya kaldığımız sorunlara nasıl çözüm üretebiliriz, bunu düşünmelidir. Bazı konularda tehditvari olmaları yerine gelip Türkiye'ye görüp daha iyi değerlendirmelerini bekleriz. Biz her zaman anlamlı diyaloğa hazırız, işbirliğine hazırız. Türkiye olarak Avrupa'ya, güvenliğine, ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Buradaki sorunlar ortak sorunlarımızdır." ifadelerini kullandı.


İDEOLOJİNİZ BATSIN, SEN DE ÇIK O ZAMAN DAĞA


Çavuşoğlu AB'de PKK'ya verilen desteği de eleştirerek şunları söyledi;

"AB'de PKK'ya ayrıcalık gösteriliyor. PKK burada eylemlerini rahatlıkla sürdürüyor. Böyle bir kanlı örgütün destek bulmaması gerekiyor. Avrupa'da PKK'ya destek gösteren parlemento mensupları var. Sizin ideolojiniz batsın. Madem aynı ideolojiyi paylaşıyorsun, sen de çık dağa, ne işin var palamentoda!"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER