Çavuşoğlu: Dünyadaki Ölümlere Sessizler

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Brüksel'deki terör saldırılarıyla ilgili olarak konuştu

Çavuşoğlu: Dünyadaki Ölümlere Sessizler

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Brüksel'deki terör saldırılarıyla ilgili olarak, "Üç vatandaşımız da bu olaylardan etkilendi. İki tanesi yaralandı. Bir tanesi de bizim kendi ataşemiz, bir arka vagonda olmasına rağmen hiç yara almadan atlattı. Yaralılarımızın durumu iyi" dedi.

TGRT Haber'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, Belçika'nın başkenti Brüksel'deki terör saldırılarına değinerek, terörün tüm dünyayı ve insanları tehdit ettiğini söyledi.

DÜNYADAKİ ÖLÜMLERE SESSİZLER

Çavuşoğlu, "Avrupa'da olduğu zaman çok gürültü çıkıyor. Haklı olarak herkes tepki gösteriyor. Fakat her gün dünyanın çeşitli yerlerinde en az dünkü olayda hayatını kaybedenlerin iki üç katı insan ölüyor ama ses çıkmıyor." diye konuştu.

Daha önce İstanbul'da iki kere olduğu gibi DAEŞ terör örgütünün yine sivilleri hedef aldığını belirten Çavuşoğlu, saldırılardan üç Türk vatandaşının etkilendiğini bildirdi.

Çavuşoğlu, "Üç vatandaşımız da bu olaylardan etkilendi. İki tanesi yaralandı. Bir tanesi de bizim kendi ataşemiz, bir arka vagonda olmasına rağmen hiç yara almadan atlattı. Yaralılarımızın durumu iyi." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER