Binali Yıldırım MYK’yı son kez toplayacak

Başbakan Binali Yıldırım Genel Başkan sıfatıyla bugün son kez MYK’yı toplayacak.

Binali Yıldırım MYK’yı son kez toplayacak

Başbakan Binali Yıldırım Genel Başkan sıfatıyla bugün son kez, MYK’yı toplayacak yarın da AKP Grup toplantısında konuşacak. Ancak bu bir veda konuşması olmayacak. Yıldırım Grup Başkanı olarak zaman zaman grup toplantılarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerine yapacak.

21 Mayıs’ta yapılacak Olağanüstü Kongre’de yeniden AKP Genel Başkanı olacak olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 23 Mayıs Salı günü de ilk grup toplantısını yapacak.

YILDIRIM GRUP BAŞKANI SIFATIYLA GRUP TOPLANTILARINDA KONUŞMAYA DEVAM EDECEK

Yıldırım bu gün son kez Genel Başkan sıfatıyla hem MYK’ya başkanlık edecek hem de yemek verecek. Bu bir teşekkür toplantısı da olacak ama veda etmeyecek. Aynı şekilde yarın da Meclis Grup toplantısında Genel Başkan sıfatıyla son kez konuşacak. Teşekkür edecek. Yıldırım Genel başkanlık koltuğunu Erdoğan’a bırakacak ama Grup Başkanı olarak görevine devam edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olmadığı zamanlarda ise Meclis grup toplantılarında konuşacak. Erdoğan’ın Meclis grup toplantılarına fazla katılmayacağı belirtilirken, Erdoğan’ın yerine grup toplantılarını Yıldırım yapacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER