Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'da Esenyurt mitinginde halka hitap etti.

Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Türkiye yarın sandık başına gidecek. Başbakan Binali Yıldırım bugün İstanbul Avcılar, Küçükçekmece, Başakşehir ve Arnavutköy'de düzenlenen mitinglerde konuşma yapacak.Başbakan Yıldırım İstanbul'da ilk startını Esenyurt'ta verdi. Yıldırım burada yaptığı konuşmada,"Biz İstanbul'u seviyoruz, İstanbul bizi seviyor. Türkiye artık krizlerle, darbelerle, istikrarsızlıkla anılan Türkiye olsun istemiyoruz. 15 yılda önemli başarılar elde ettik. Çok önemli atılımları gerçekleştirdik. Kanayan yaraları sardık, insanımızın gücünü, potansiyelini harekete geçirdik." ifadelerini kullandı.

Başbakan sözlerine şöyle devam etti;

" AK Parti hükümetleri olarak yola çıkarken ne dedik; "Türkiye'nin öncelikli ihtiyacı adalettir, kalkınmadır" Ülkenin her yerinde, hayatın her alanında kalkınma için çok büyük işler yaptık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz de Türkiye'yi böldürtmeyiz.

7 TEPELİ İSTANBUL'A YEDİ DEV ESER KAZANDIRDIK

15 yılda aziz İstanbul'a tam 130 milyar yatırım yaptık. İstanbul daha fazlasına layık. 7 tepeli İstanbul'a 7 dev eser kazandırdık. İstanbul-Ankara Hızlı Tren, Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İzmir-İstanbul Otoyolu, Osmangazi Köprüsü, dünyanın en büyük havalimanı yükselmeye devam ediyor. Rüya proje, Cumhurbaşkanımızın hayali Kanalistanbul gerçeğe dönüşüyor mu? Elhamdülillah İstanbul için ne yapsak yeridir. İstanbul herşeyin en güzeline layıktır.

İSTANBUL'A DEV BİR PROJE: 3 KATLI TÜNEL YAPIYORUZ
 
Şimdi İstanbul'da 3 katlı tünel yapıyoruz. Çalışmalarına başladık. Bütün bu yatırımların Esenyurt'a da tabii ki katkısı ve faydası olacak. Esenyurt'a 2 milyar lira yatırım yaptık. 200 yataklı devlet hastanesi bitti. Okullar, kapalı yüzme havuzları, spor salonları ve birçok konutu yaparak hak sahiplerine verdik. Esenyurt Otizm Merkezi'ni hizmete aldık. Esenyurt'u eğitimin merkezi yapıyoruz. Esenyurt Üniversitesi'ni kurduk."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER