Başbakan Yıldırım: Hayatımın Dönüm Noktası 2011

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve kendisini karşılayan vatandaşlara hitap etti.

Başbakan Yıldırım: Hayatımın Dönüm Noktası 2011

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

İzmir'i artık hizmet yoksunluğundan mutlaka kurtaracağız. Başladığımız 35 projeyi bitireceğiz.

2011 HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASI OLDU

Biz Kemal Paşa ile gurur duyuyoruz, İzmir ile gurur duyuyoruz. Benim için hayatımın dönüm noktası 2011 yılının Mart ayıdır. İzmir'den milletvekili adayı gösterildiğim zaman biraz endişelenmiştim. Çok bilmediğim, daha önce bulunmadığım bir şehre gidiyorum. Acaba nelerle karşılaşacağım? Ancak İzmir'e gelince bu coşkuyu görünce, "İzmir benim şehrim" dedim.

İzmir deyip geçmeyelim. İzmir ilk kurşunun atıldığı şehirdir, İzmir Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı şehirdir. Ama İzmir ne yazık ki son 20 yıl içinde maalesef gelişmesini tamamlayamadı. İzmir geri kaldı. Ama hiç merak etmeyin, sizlerin hizmet açığını ortadan kaldıracak ve İzmir'i tekrar İstanbul ile yarışan il yapmaya kararlıyız.

"İZMİR'İN ÇILGIN PROJESİNİ DE UNUTTUK SANMAYIN"

İzmir'i İstanbul'a bağlayan otoyolu, Osmangazi Köprüsü'nü tamamladık, 30 Haziran'da açıyoruz. Hayırlı olsun. 2 yıl sonra Bursa-İzmir arası da bitmiş olacak. Böylece 3 satten az bir sürede İstanbul'da olacağız.

Ankara'dan hızlı trenin sesi Afyon'dan Uşak'a doğru emin adımlarla ilerliyor. Hızlı tren de İzmir'e geliyor, hayırlı uğurlu olsun. Zannetmeyin ki İzmir'in çılgın projesi de geliyor. Nasıl Konak Tüneli'ni yaptıysak, Körfez geçişini de mutlaka yapacağız. Konak ile Karşıyaka'yı birbiri ile birleştireceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER