Bakan Soylu: Kanları yerde kalmayacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çevik kuvveti ziyaretinde, Beşiktaş'ta gerçekleştirilen hain saldırının hesabının sorulacağını söyledi.

Bakan Soylu: Kanları yerde kalmayacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul'da çevik kuvvete yaptığı ziyarette konuştu. Bakan Soylu, şehitlerin kanının yerde kalmayacağını vurgulayarak şunları söyledi;

"Bilmenizi isteriz ki KCK'sı da PKK'sı da DHKP/C'si de FETÖ'sü de DEAŞ'ı da terör örgütlerinin hiçbiri ama hiçbiri bu coğrafyada muvaffak olamayacaktır. Biliniz ki secdeye giden her alın Cenab-ı Allah'a sizin için dua ediyor. Allah sizi korusun diye dua edenler, Mekke'de dua edenler sizin muhafaza edilmeniz için dua ediyor.

HESABI ACIMASIZCA SORULACAK

Şu durum çok nettir; burada yeni bir ruhla, yeni bir anlayışla başlayacağız. Kimsenin endişesi olmasın bu arkadaşlarımızın kanı yerde kalmayacak. Destekleri nerede olursa olsun, kim olursa olsun içeride ve dışarı hesabı acımasızca sorulacaktır. Demokrasi ve hukuk bizim rehberimizdir. Sivil Toplum örgütlerine ve siyasete sığınarak mesafe alamayacaklarını herkesin bilmesini istiyoruz.


KORKMAK VE GERİ ADIM ATMAK BİZE GÖRE DEĞİLDİR


Kararlılığımız nettir sevgili kardeşlerim. Muhakkak üzüleceğiz, üzüntü insanlık içindir. Gözyaşı de dökeceğiz, biz insanız. Birbirimize sarılıp, birbirimize kenetleneceğiz, bazen cümleler, kelimeler boğazımızda düğümlenecek. Biz kenetlenir, birbirimize omuz omuza vererek mücadele verirsek bizim üzerimizde plan yapanlara hesabını sorarız. Herkesin bir hesabı var ama Cenab-ı Allah'ın hesabı da var.Korkmak, ürkmek, geri adım atmak bize değildir. Adalet, cesaret, milletin beklentilerini yerine getirmek bizedir. Bizim görevimiz memleketimizin her karesini huzur ve güvenle buluşturmaktır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER