Bahçeli'den Şok Açıklama: Adaylar İçinde Tek Ülkücü Odur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'den Şok Açıklama: Adaylar İçinde Tek Ülkücü Odur
Bahçeli partisinin grup toplantısında Koray Aydın için "Ülkücü ocaklarda yetişmiş tek insandır, adaylar içinden tek ülkücü kişi odur" dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Tarihe yüz çevirmek milletin birikim ve deneyimlerini inkarla eşdeğerdir. Diyebiliriz ki, tarihsizlik ölümün diğer adıdır” dedi.
Bahçeli, tarihin millet için kimlik kaynağı, kültür ve tecrübe vahası olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Türk milletinin kadim bir tarihi, engin ve köklü bir kültürü vardır. Milliyetçilik ise bu iki zemin üzerinden yükselen birlikte yaşama ve gelecekte var olma irade ve iddiasıdır. Tarihe yüz çevirmek milletin birikim ve deneyimlerinin inkarla eşdeğerdir. Diyebiliriz ki, tarihsizlik ölümün diğer adıdır. Kültürü yok saymak ise acı verici yıkım ve yok oluş serüvenine meydan açmak, çanak tutmaktır. Türk milleti sahnesine çıktığından beri bağımsız yaşamaktan başka ikinci bir yol ve tercih tanımamış, aksi dayatmaları hüsranla tanıştırmıştır. Türklük asırlar boyunca özgürlüğe sımsıkı sarılmış, kaynaklarından kopmamanın kutlu varlığı idame ve idare etmeyi başarmıştır. Hiçbir karanlık emel milletimizin yaşama azmini kıramamıştır. Hiçbir felaket milletimizin kutlu yürüyüşünü durduramamıştır.”

Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'a yönelik eleştirilere tepkilere ise, "Cumhurbaşkanının davetine icabet ederek kızının düğününe katılan Genelkurmay Başkanı şiddetle eleştirilmektedir. Bu eleştirilerin anlaşılır ve savunulur bir tarafı yoktur. Sayın Akar, son derece insani ve devlet teamülleri kapsamında görülebilecek bir görevi ifa etmiştir" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER