Bahçeli'den Sert Açıklamalar

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu

Bahçeli'den Sert Açıklamalar

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin gündeminde terör vardı. İnsanlığın terör ve şiddet konusunda tarihi bir imtihandan geçtiğinin altını çizen Bahçeli "Tüm dünyada karanlık çağın bir benzeri yaşanmaktadır. Küresel adalet yerlerde sürünmekte, karşılıklı hoşgörü ve saygı yok olmuştur.  İnsan hak ve onuru her coğrafyada çiğnenmektedir. Önyargılar güçlenmektedir. Tahammülsüzlük, vicdansızlık, vandallık korkutucu şekilde yayılmaktadır. Gelişmeler umut verici değildir. ABD'de polis dehşeti, Avrupa'da ırkçılık, ekonomik çalkantılar küresel huzursuzluğun en büyük işaretidir. " dedi.

Terör konusunda en çok sıkıntı çeken ülkelerden birinin de Türkiye olduğunu belirten Bahçeli, "Afganistan, Bangladeş ve daha birçok ülke terörle mücadele etmektedir. Meselenin acı verici yanı ise Türk milletinin terörden en çok çeken ülke olmasıdır. Bombalar, silah sesleri, pusular, omuzlara alınan şehit naaşları bu aziz milleti perişan etmektedir." dedi.

İşte o konuşmadan satır başları

Türkiye terör olaylarının ciddi düşüş yaşadığı 2002'den beri derin bir krizin eşiğine getirilmiştir. Türk milleti öfke içindedir. Bu öfke iç savaşın çatışını örmektedir. İçten içe kaynayan milli öfkenin sebebi hiç kimsenin can emniyetinin olmayışıdır. PKK üzerinden ekilen rüzgar şu an bomba ve mayın olarak biçilmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER