Bahçeli'den erken seçim mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında erken seçimden söz etti.

Bahçeli'den erken seçim mesajı

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu, partililere seslendi Gündeme ilişkin görüşlerde bulunan Bahçeli, yapılacak seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

ERKEN SEÇİMDEN SÖZ ETTİ

Devlet Bahçeli, Türkiye'nin 3 Kasım 2019'a kadar dayanmasının zor olduğundan söz ederken erken seçimin gerekliliğinden bahsetti.
Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı Sistemi henüz tam devreye girmedi. Türkiye'nin 3 Kasım 2019'a kadar dayanması kolay değildir. 3 Kasım 2019'a kadar ulaşmak her dakika zorlaşmaktadır. Partimiz mahalli idareler seçimleri hariç geçerli olan Cumhur İttifakı vardır. 
Türkiye'nin bekası açısından Cumhur ittifakının korunması elzemdir.

İttifakın başarıyla seçimlerden çıkılması için toplumsal olayların iyi takip edilmesi, atılan adımların verilere göre atılması gerekmektedir. Türkiye'nin, ABD, Fransa, İngiltere ile ilgili kurulan ilişkiler değişime uğramıştır. Ülkemizin cumhurbaşkanlığı sistemine acilen geçmesi acil bir hal almıştır. 31 Mart Mahalli idareler seçiminden sonra neyle muhattap kalacağı belli değildir.

Mahalli idareler seçimlerindeki kutuplaşmaların 3 Kasım'a nasıl yansıyacağı az çok malumunuzdur. Bu riski kaynağında kesmek başlıca amacımızdır.
Önümüzde 2 seçim vardır. Ya normal tarihi beklenecek. Ya da Milli mecburiyetten dolayı seçimleri erkene çekilecektir. Bilinmelidir ki gerekli uyum yasalarının çıkarılmasının ardından MHP seçimlerin erkene alınmasından yana takdirini kullanmaktadır. 26 Ağustos'un Malazgirt'in yıl dönümünde yeni bir zafer ruhu ile Cumhurbaşkanını seçmeli ve en makul ve mantıklı yoldur."ifadelerini kullandı.

Kaynak: Takvim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER