Avrupa'yı Sert Sözlerle Eleştirdi

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Avrupa'yı sert sözlerle eleştirdi

Avrupa'yı Sert Sözlerle Eleştirdi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Türkiye ile AB arasında Suriye kaynaklı göçmenlerle ilgili varılan mutabakat çerçevesinde Türkiye'ye gönderilecek 3 + 3 milyar euroluk yardım konusunda henüz somut bir adım atılmamasına tepki göstererek şunları söyledi;

"BİR UCUNDAN DA SİZ TUTUN KARDEŞİM"

Göç dalgası, Avrupa'yı vurunca paniklediler. Şimdi her gün Türkiye'yi kucaklıyorlar, 'Aslan Türkiye, kaplan Türkiye'. Peki sen niye sınırlarını açmıyorsun, niye destek olmuyorsun? Her şey Türkiye'den bekleniyor. Türkiye, bunlar dediler diye yapmıyor ama gelin bir ucundan da siz tutun be kardeşim.

3 MİLYAR DOLAR GELSİN ARTIK

İnşallah bu haftalarda artık somut netice almamız lazım. '3 milyar dolar gelecek', gelsin artık. 'Yaptığımız projelere, yatırımlara, harcamalara destek olun, gelin şu projeleri beraber yapalım.' Yok. Peki neyle destek olacaksınız? Kendi sivil toplum örgütleriniz bir şey yaparsa ona destek olacaksınız, başka fonlardan gelen paraları bunun içine katacaksınız. Bu ilişkiler, güven temelinde yürür. Türkiye olarak taahhütlerimizin arkasındayız. Buyurun gelin iş birliği yapalım, bu taşın altına elinizi koyun artık biz üzüm yemek istiyoruz. Netice almamız lazım."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER