Anadolu ebedi yurdumuz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Malazgirt Zaferi’nin 947'nci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşlik etti 

Anadolu ebedi yurdumuz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, Türklerin Anadolu’ya giriş kapısı olan Ahlat’ta Dünya’nın en büyük Türk İslam Mezarlığı sıfatına sahip Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı’nı ziyaret eden heyet daha sonra Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı’nda büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen anma etkinliklerine katıldı. 

EBEDİ TÜRK YURDU ANADOLU 

Malazgirt Zaferi’nin tarihin en büyük zaferlerinden biri olduğunu ifade eden Karaaslan, “26 Ağustos 1071 tarihinde, Sultan Alparslan kumandasındaki kahraman ordumuz, kendisinden imkân noktasında kat kat güçlü olan Bizans ordusunu; iman ve cesaretiyle yenerek Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olmasını sağlayan Malazgirt Zaferi’ni kazanarak yeni bir başlangıç yapmıştır. Bugün 947. yıldönümünü gururla kutladığımız Malazgirt Zaferi; Anadolu’nun yüzlerce yıldır yurdumuz olduğunun tescilidir. Bu vesileyle başta Sultan Alparslan olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum" dedi. 

TÜM DÜNYAYA VERİLEN MESAJ 

"Asırlardır ‘tek millet’ bilinciyle huzur ve emniyet içinde yaşadığımız Anadolu toprakları üzerinde tüm saldırılara karşı en güzel cevabı her zaman birlik ve beraberliğimizle verdik" diyen Karaaslan, ayrıca şunları söyledi: "İstiklal ve istikbalimizin teminatı Malazgirt ruhu, üzerinden yüzlerce yıl geçmiş olsa dahi milletimizin yüreğinde diridir. Bugün de ülkemiz üzerinde oynanan türlü oyunlara, kurulan tuzaklara, bağımsızlığımıza kasteden girişimlere tıpkı 1071’de olduğu gibi gereken güçlü cevabı tam 947 yıl sonra Malazgirt Meydanı’ndan veriyor, bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkıyoruz. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın buradan tüm Dünya’ya verdiği mesajlar çok güçlüdür. Biz, istiklali uğruna tüm varlığından vazgeçen, ölümü göze alan bir milletiz. Biz, ‘kefenim sırtımda’ diyerek yola çıkan Sultan Alparslan’ın kutlu emanetini taşıyoruz. 

BU TOPRAKLAR NAMUSUMUZDUR

Bugün, bağımsızlığımıza zarar vermeye yönelik hiçbir tehdidi ciddiye almıyor, saldırıları elimizin tersiyle itiyoruz. Dün olduğu gibi bugün de başaramayacaklar. Binlerce yıldır taşıdığımız emanetin bilinciyle ecdadımızın canlarıyla ve kanlarıyla vatan kıldığı bu topraklarda barış ve kardeşlik içinde birlik ve beraberliğimizi korumaya devam edecek; namusumuz bildiğimiz bu topraklara sonuna kadar sahip çıkacağız. Şanla, şerefle, zaferlerle dolu tarihimizden aldığımız ilhamla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşacak, güçlü ve müreffeh geleceğimizi hep birlikte inşa edeceğiz.” 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER