Almanya'ya 'Yenikapı' daveti

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, "Bize de şimdi Almanya'dan Alternatif Parti gelecekmiş. En iyi, en büyük meydanı vereceğiz. 'Buyur Yenikapı'yı doldur, miting yap orada' diyeceğiz." dedi.

Almanya'ya 'Yenikapı' daveti

Antalya'da temaslarını sürdüren Mevlüt Çavuşoğlu, Gazipaşa ilçesindeki Toptancı Halinde çiftçilerle bir araya geldi. Burada konuşan Çavuşoğlu, okurken de çalışırken de her türle zor şartlara alıştığını, tarlada her türlü işi yaptığını, keçi de güttüğünü anlattı.

Ukrayna'dan bir uçağın Gazipaşa Havalimanı'na ineceğine değinen Çavuşoğlu, pistte hiçbir sorunun olmadığını ancak havalimanının terminalini genişletmek gerektiğini söyledi. Gazipaşa'ya doğal gazı getireceklerini belirten Çavuşoğlu, ilçeye eğitim alanında da önemli yatırımlar yapacaklarını vurguladı.

Bakan Çavuşoğlu, daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitaben yaptığı konuşmada, Gazipaşa'ya fakülte açacaklarını söyledi.

"Milletimiz 'dik dur eğilme' dedi. Biz de güçlü liderimizle dik durduk eğilmedik. Türkiye'ye istikrarı getirmek için önce kavgaları bitirmemiz gerekiyor. Geçmişte cumhurbaşkanı, başbakan kavgalarında ağır bedeller ödedik. Bir gecede 50 banka battı, büyük krizler oldu." diye konuşan Çavuşoğlu, AK Parti hükümetleri döneminde kavgaya izin vermedikleri, çıkan engelleri de aştıklarını söyledi.

EN BÜYÜK MEYDANIMIZI VERECEĞİZ

Çavuşoğlu, Hollanda'nın "evet" diyenleri engellediğini, kendi uçağını iptal ettiğini hatırlatarak, dünyada böyle bir skandal, görülmediğini, bunun Hollanda'nın ve Avrupa'nın utancı olduğunu belirtti. Hollanda tarihine bunun bir "kara leke" olarak geçtiğine dikkati çeken Mevlüt Çavuşoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Antalya'da, Hollandalı bir kadın geldi ve 'Kusura bakmayın' dedi ağladı. Kadının gözlerinden yaşlar aktı, ben de duygulandım. Oysa Hollandalıların bir suçu yok ki... Faşist Wilders çizgisine giden, aynı faşist zihniyetli şu andaki başbakan ve koalisyondaki sosyal demokrat. Biri liberal, biri sosyal demokrat, adının ne önemi var. Yani sosyal, demokrat, liberal... Kafa önemli. Diğer yerlerde de engellediler peki kime kucak açtılar? PKK'ya, 'Buyur salon en iyisi, buyurun en iyi meydan.' Bize de şimdi Almanya'dan Alternatif Parti gelecekmiş. En iyi, en büyük meydanı vereceğiz. 'Buyur Yenikapı'yı doldur, miting yap orada' diyeceğiz. Buyur gelmek istiyorsan. Gösterelim değil mi? En güzel, en büyük yerimizi vereceğiz. 'Buyur kardeşim denize nazır. 5 milyon kişilik, doldur yap.' Yapsın. Biz demokrasiyi, özgürlükleri savunuyoruz kardeşim. Ben hatta birçok dışişleri bakanı dostuma 'Avrupalılar gelsin Alanya'da çok sayıda yabancı var, kampanya döneminde gelin çalışın. Hem oy toplayın hem dinlenin' diyorum. Hoşgörü anlayışındayız."

Çavuşoğlu, Avrupa'nın PKK'ya, FETÖ'ye sahip çıktığını, ne kadar hain varsa, bunlara kucak açtığını aktararak, Türkiye'yi çok sevdiklerinden değil, terör örgütlerini Türkiye'ye karşı kullandıklarından bunu yaptıklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER