Akdoğan'dan Avrupa'ya PKK Tepkisi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, PKK terör örgütünün saldırılarına çok sert tepki gösterdi

Akdoğan'dan Avrupa'ya PKK Tepkisi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, PKK terör örgütünün Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) ofislerine gerçekleştirdiğisaldırılara ilişkin, "Terör örgütünün saldırganlığı engellenmeli. Avrupa'daki Türklere yönelik saldırı ve kundaklamalara ilave olarak, STK'lara yönelen terör dalgasına karşı duyarsız kalınmamalıdır. Avrupa ülkelerinin terörden şikayet ettiği böyle bir dönemde terör örgütü PKK'nın bu kadar pervasız faaliyetlerde bulunması kabul edilemez." değerlendirmesinde bulundu.

5 OFİS SALDIRIYA UĞRADI

Akdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, PKK terör örgütünün bir süredir Avrupalı Türk Demokratlar Birliği ofislerine saldırılar gerçekleştirdiğini ve derneği yıldırmaya çalıştığını belirterek, şu ana kadar 5 ofisin saldırıya uğradığını, bu sabah da Hamburg temsilcisinin aracına molotof atıldığını kaydetti.

Terör örgütünün saldırganlığının engellenmesi gerektiğine dikkati çeken Akdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Avrupa'daki Türklere yönelik saldırı ve kundaklamalara ilave olarak, STK'lara yönelen terör dalgasına karşı duyarsız kalınmamalıdır. Avrupa ülkelerinin terörden şikayet ettiği böyle bir dönemde terör örgütü PKK'nın bu kadar pervasız faaliyetlerde bulunması kabul edilemez."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER