AK Partili Vekiller İfade Verecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dokunulmazlıklar konusunda “AK Parti'li vekiller gidip, ifadelerini verecek. Başka bir arayışları olmayacak.” dedi

AK Partili Vekiller İfade Verecek
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dokunulmazlıkları kaldırılan milletvekillerin ifade verme sürecine ilişkin, “'Biz gitmeyiz, bizi zorla götürsünler, şöyle bir fotoğraf verelim kameralara' diye bir düşünce varsa, bu fevkalade yanlış olur” dedi.
Bozdağ, önceki gün Hakimevi'nde yargı muhabirleriyle biraraya geldiği iftarın ardından önemli açıklamalarda bulundu. TBMM tarafından gönderilen 139 milletvekili hakkındaki 682 dosyanın önümüzdeki hafta içerisinde ilgili savcılıklara gönderileceğini bildiren Bozdağ, milletvekillerinin ifade verme sürecine ilişkin de şunları kaydetti:

AK PARTİLİ VEKİLLER İFADELERİNİ VERECEK

“Hepimiz yaptığımız işin hesabını millete veriyoruz ama yargıya düşen bir konu olunca yargıya da mutlaka gidip, orada sorulan sorulara cevap vermemiz daha doğru olandır. AK Parti milletvekilleri çağrı üzerine kendiliklerinden gidip ifadelerini vereceklerdir. Herhangi başka bir arayışları olmayacaktır. Dilerim ki CHP, MHP ve HDP'nin sayın milletvekilleri de bu konuda yasaların emri ne ise ona uygun hareket ederler. Ama 'biz gitmeyiz, bizi zorla götürsünler, şöyle bir fotoğraf verelim kameralara, evden zorla alırken veya parlamentodan zorla alırken veya başka bir yerden zorla alınırken, bir gürültü, patırtı çıksın, kavga çıksın, böyle bir görüntü, fotoğraf verelim' diye bir düşünce varsa, bu fevkalade yanlış olur. Herkesin hukuka saygılı olması ve hukukun doğru işlemesine yardımcı olması gerekir. Dileğimiz herkesin bu yönde soruşturma yapan makamlara yardımcı olmasıdır.” Bakan Bozdağ, Yargıtay ve Danıştay'ın yapısını değiştiren tasarıya ilişkin eleştirilere de cevap verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER